MÉSZÁROS GYÖRGYTrux Béla Akkon ostroma című könyve nem más, mint nyolcszáz oldalnyi tömény ostrom, a védők felkészülésétől hadigépezetek felállításán és működtetésén át az utolsó kardcsapásokig.A történet ott folytatódik, ahol az első rész, A templomos lovag véget ért, hiszen az író maga is úgy tart
Akkon ostroma nyolcszáz oldalon át
MÉSZÁROS GYÖRGY
Trux Béla Akkon ostroma című könyve nem más, mint nyolcszáz oldalnyi tömény ostrom, a védők felkészülésétől hadigépezetek felállításán és működtetésén át az utolsó kardcsapásokig.
A történet ott folytatódik, ahol az első rész, A templomos lovag véget ért, hiszen az író maga is úgy tartja, hogy az Akkon egy regény két kötetben. Kaláun szultán meghalt, fia Khalil kerül a trónra, aki azon nyomban teljes haderejével Akkon városa ellen indul. A Templom lovagjai és a város polgárai pedig megpróbálnak felkészülni.
Nyolcszáz oldalba sok minden belefér. A sok visszatérő szereplőnek köszönhetően nemcsak azt tudhatjuk meg, hogyan harcoltak a lovagok, hanem azt is, mit éreztek az átlagpolgárok, és miben tudtak segíteni a gyerekek. Mindannyiukért izgulhatunk.
Van is okunk az izgalomra, noha rörténelemórán megtanulhattuk, hogy Akkon elesik. Trux Béla ráérősen, de annál olvasmányosabban mutatja be az ostrom minden pillanatát. Külön dicséret jár a szerzőnek, hogy az ostromlókat sem zárja el az olvasók elől, rájuk is emberekként tudunk tekinteni, akiknek a motivációja érthető.
A szerző már A templomos lovag történetébe is remekül szőtte bele a misztikumot és az alkímiát, nincs ez másképp az Akkon ostromában sem. Vajon milyen ereklyéket őriztek a Templom falain belül? Hódoltak más isteneknek is a Templomos Rend tagjai? Válaszokat ugyan nem kapunk, de fellebben egy lehetőség.
A szerző jegyzetével együtt több mint 810 oldalas a könyv, súlya miatt igazi kihívást jelent. Sajnos az utazást nem bírja, puha kötésű ezért a sarkak könnyen gyűrődnek. A borító viszont szép, és a cím alatt olvasható szöveg is teljesen illik a regényhez. Sajnos az első kötet legnagyobb hibáját nem sikerült orvosolnia az Aba kiadónak. Ez pedig a szószedet hiánya. Rengeteg az idegen kifejezés, némelyik jelentésére ugyan rájöhetünk a kontextusból, de nagy részüket meg kell keresni. Ami viszont pozitívum: a könyvben megtaláljuk Akkon és erődrendszerének 13. századi térképét. Anélkül sokkal nehezebb lenne eligazodni az ostrom eseményeiben.
Trux Béla a történet végére is hagyott néhány elvarratlan szálat. Különböző interjúkban elárulta, hogy ezeket egy harmadik kötetben szeretné továbbvinni. Ami jó hír azoknak, akik rajonganak a jó történelmi regényekért. Mert Trux kétségkívül a sodró lendületű, minőségi történetírás egyik kiváló művelője.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.