Szécsény polgármestere üdvözli a kormányfői találkozót

Szécsény |

<p>Szécsény szocialista polgármestere azért is örül, hogy a városukban tartják a magyar-szlovák kormányfői találkozót, mert külön jelentőséget tulajdonít annak, hogy térségükben jövőre két híd is megépülhet az Ipoly-folyón.</p>

Serfőzőné Fábián Erzsébet (MSZP) ezt arra a kormányszóvivői bejelentésre reagálva mondta el csütörtökön az MTI-nek, mely szerint eldőlt, hogy a Nógrád megyei Szécsényben találkozik majd szeptember 10-én Bajnai Gordon magyar és Robert Fico szlovák miniszterelnök.

Az Ipoly-folyón épülő hidak megépülése érdekében 2002-ben, az Ipoly-hidak Újjáépítésért Polgári Társulás két társelnökének (szlovák részről Molnár Katalinnak, magyar oldalról pedig Serfőző Andrásnak) köszönhetően indult meg az érdemi együttműködés - hívta fel a figyelmet, jelezve, hogy ehhez a beruházáshoz a kormányok közötti megállapodásra volt szükség, és további Ipoly-hidakra is készültek már tervek.

A politikus - mint kifejtette - "nagy eredménynek" tartja a tárgyalást.

"A szomszédoknak illik jóban lenniük, mert ha elfogy otthon a só vagy a bors, a szomszédhoz megyünk kérni, nem a rokonokhoz" - tette hozzá.

Szécsény polgármestere bízik benne, hogy Bajnai Gordon és Robert Fico találkozója után felgyorsulhatnak kormányok közötti tárgyalások, amelyek térségüket illetően elsősorban a közlekedési kapcsolatok helyreállítására irányulhatnak: csakúgy a leendő hidakra, mint az Ipoly-völgyi vasútra nézve.

A Szécsényt és Pető-Pösténypusztát, valamint Ráróst és Ráróspusztát összekötő Ipoly-hidak építése jövőre kezdődik meg, s a közbeszerzési eljárás már folyamatban van a tervező és a kivitelező kiválasztására - mondta a polgármester.

A Magyarország-Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködés Operatív Programra konzorciumban pályázott a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. és Besztercebánya megye önkormányzata, és a beruházásra hétmillió eurót nyertek. A pénz a beruházási költség 85 százalékát fedezi, a fennmaradó 15 százalékot közösen finanszírozza Magyarország és Szlovákia - emelte ki.

Az Ipoly 120 kilométeres határszakaszán valaha 47 híd kötötte össze a két ország településeit, ma csupán négy hídon lehet közlekedni. A hidak újjáépítése 350 ezer lakost érint a térségben.

Az Ipoly-völgyi vasút megvalósíthatósági tanulmányának elkészítésére 10 millió forintot nyert a határon átnyúló tömegközlekedési infrastruktúra alapból a közösen pályázó Neogradiensis Eurorégió és a Nagykürtösi Területfejlesztési Társulás. Azt szeretnék elérni, hogy Párkány és Losonc között újra legyen vasúti személyszállítás, ehhez az 1961-ben felbontott Drégelypalánk-Ipolyság közötti hat kilométeres szakaszt kellene visszaépíteni.

Szécsényben a múlt évben és idén tavasszal szlovák-magyar vasutas napokat szerveztek, hogy felhívják a figyelmet ennek a kérdésnek a fontosságára.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?