Sokat lógnak az angolok

Budapest. Az angolok és a franciák lógnak a legtöbbet, a magyar munkavállalók 25 százaléka pedig betegen is dolgozik – derül ki egy frissen közzétett felmérésből. A betegszabadságon lévő döntéshozókkal szemben elvárás lehet, hogy a függőben lévő ügyekből ne „szálljanak ki”.

Budapest. Az angolok és a franciák lógnak a legtöbbet, a magyar munkavállalók 25 százaléka pedig betegen is dolgozik – derül ki egy frissen közzétett felmérésből. A betegszabadságon lévő döntéshozókkal szemben elvárás lehet, hogy a függőben lévő ügyekből ne „szálljanak ki”.

Az „Általában indokoltan hiányzik munkahelyéről?” kérdésre a Jobpilot Magyarország Kft. felmérésben részt vevők négy válasz közül választhatták ki a leginkább magukra illőt. Az első lehetőség a „Majdnem minden hiányzásom lógás” volt. Ezt a választ az angolok 11, a franciák 10 százaléka jelölte meg, míg a többi ország esetében tíz százalék alatt maradt a lógós munkatársak aránya. A szondán részt vevő közel hatszáz magyar dolgozó 4 százaléka vallott úgy, hogy állandóan indokolatlanul van távol a munkahelytől. Ezzel a nyolc vizsgált ország közül a magyarok kerülik a legkevésbé a munkát, még a németeket is megelőzve.

Az osztrák munkavállalók hat százaléka állította, hogy olyan orvosa van, aki a ténylegesnél hosszabb időre írja ki táppénzre. (A válasz: „Jó háziorvosom van, aki tovább is kiír, mint ameddig beteg vagyok.”) Ezzel szemben Csehországban nem érdemes az orvos jóindulatában és a cinkos összekacsintás erejében bízni; csak minden századik válaszadó indokolta a távolmaradást orvosa nagyvonalúságával.

A csehek más kategóriában is a becsületesség bajnokai a felmérés szerint: 69 százalékuk állította, hogy minden hiányzása betegségre vezethető vissza. A magyarok is jó eredményt értek el, kétharmaduk vélekedett így. A felmérés a nemzetek közötti legnagyobb különbséget a betegen is munkába járók arányában hozta. Míg a németeknél, az olaszoknál és a lengyeleknél 43-46 százalék közötti a megfázással, lázzal, fertőzéssel munkába igyekvők aránya, addig az angoloknál csak 19, a cseheknél 23 százalék. A magyar munkavállalók negyede mondta, hogy betegen is dolgozni indul.

A Jobpilot Magyarország Kft. felmérése megerősíti azt a vélekedést, hogy azokban az országokban indulnak sokan betegen munkába, ahol magas a munkanélküliség, és a gazdaság is betegeskedik, nem csak a dolgozó. (eo, vg)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?