<p>Washington. Amerika korábbi hősének és mintakatonájának, a pénteken váratlanul lemondott CIA-igazgató David Petraeusnak a nőügyeiről egyre szaftosabb részletek derülnek ki. Az első számú szerető fenyegető e-maileket küldött a második számúnak, aki az FBI-hoz fordult.</p>
Petraeus szeretőinek háborúja
ÖSSZEFOGLALÓ
Életrajzíróján, Paula Broadwellen kívül egy másik házasságon kívüli kapcsolata is volt David Petraeusnak, és az illetőt már azonosították is a 37 éves Jill Kelley személyében. A hírek szerint a tampai MacDill légi támaszpont katonacsaládjai mellett önkéntes segítőként dolgozó Kelley volt a forrása az FBI vizsgálatának, amely fényt derített a CIA-főnök és Paula Broadwell viszonyára.
Kelley azután fordult az FBI-hoz, hogy Broadwell fenyegető e-maileket küldött neki, állítólag olyan szövegekkel, mint „Tudom, mit tettél, szállj le a pasimról!” Rendőrségi és igazságügyi források szerint viszont a vizsgálat során váratlanul bukkantak Petraeus nevére, aki azért mondott le, mert a házasságtörés miatt zsarolhatóvá vált.
Paula Broadwell nem volt elérhető, hogy megjegyzést fűzzön a hírekhez, s a CIA és az FBI is elzárkózott az ügy kommentálásától. Jill Kelley, aki vasárnap a bázishoz közeli otthonának kertjében nagy, több mint százfős kerti partit rendezett egyik gyermekének születésnapja alkalmából, szintén nem nyilatkozott a kívül összegyűlt újságíróknak, de azután kivételt tett a helyi Tampa Bay Times társasági rovatának cikkírójával. A lap szerint a nő azt mondta, hogy „családja továbbra is kedveli Petraeust”.
Egy, a Petraeusékhoz közel álló személy szerint Kelley és férje, a tampai ráksebész Scott Kelley akkor barátkozott össze a tábornok családjával, amikor Petraeus 2008-tól 2010-ig a MacDillen állomásozott a közel-keleti és afganisztáni műveletekkel foglalkozó Középső Parancsnokság (Centcom) parancsnokaként. E forrás szerint Jill Kelley és Petraeus „csupán régi barátok voltak, semmi több”.
A washingtoni kongresszus ma meghallgatja az FBI és a CIA igazgatóhelyettesét, Sean Joyce-t és Michael Morellt az ügyben. A szenátus hírszerzési bizottságának elnöke, a demokrata Dianne Feinstein mindenesetre már vasárnap azt mondta, hogy „a nemzetbiztonságot mindeddig semmilyen kár nem érte” az ügy miatt. Petraeus így indokolta lemondását: „Harminchét évi házasság után óriási hibát követtem el, és házasságon kívüli kapcsolatba bocsátkoztam. Az ilyen viselkedés elfogadhatatlan férjként és egy olyan szervezet vezetőjeként is, mint a miénk.” (MTI, ú)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.