ÖSSZEFOGLALÓRangun. Több kisebb szenzáció is született Barack Obama tegnapi mianmari látogatásakor. Az első maga a vizit, amerikai elnök még sosem kereste fel ezt az országot.
Mianmarból egyszer ismét Burma lehet
ÖSSZEFOGLALÓ
Rangun. Több kisebb szenzáció is született Barack Obama tegnapi mianmari látogatásakor. Az első maga a vizit, amerikai elnök még sosem kereste fel ezt az országot. A másik: a televízió is közvetítette azt a beszédet, amelyet Obama az egykori politikai ellenzék központjában, a ranguni egyetemen mondott. A harmadik: úgy oldotta meg a nyugati diplomaták dilemmáját, hogy hol Mianmarnak nevezte az országot, ahogy a katonai junta és a mostani civil kormány, hol pedig Burmának, ahogy a demokrácia hívei, s ahogy az amerikai kormány hivatalosan is szokta. A negyedik: találkozott Aung Szan Szú Kji béke-Nobel-díjas ellenzéki vezetővel abban a házban, ahol őt csaknem két évtizeden át házi őrizetben tartották. Szú Kji asszony érdemeit, kitartását méltatva személyes ambíciói ihletőjének nevezte.
Egyébként Obama látogatásához időzítve több tucat politikai foglyot engedtek szabadon. Egy volt politikai fogoly, Szoe Tun közölte, tegnap 66 rab szabadult, köztük legalább 44 politikai, az emberi jogok több ismert védője. Az amerikai elnök találkozott Thein Szein államfővel, tartós támogatást ígért a dél-ázsiai országnak, de figyelmeztette az új civil kormányt, hogy a demokratizálódás útján csak előre mehet, különben elveszíti az USA támogatását. (MTI, ú)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.