Merkel a végsőkig ellenáll

Berlin/Szkopje.

Berlin/Szkopje. Németország-nak az osztrák példát követve maximálnia kell a befogadha-tó menedékkérők számát és hatékony határellenőrzést kell bevezetnie, Angela Merkel kancellár azonban hajthatat-lan, ezért nehéz hetek követ-keznek a német politikában.

Angela Merkel német kancellár egyelőre hajthatatlan a menedékkérők témájában, ezért nehéz időszak következik a német politikában – mondta Horst Seehofer bajor kormányfő, a Keresztényszociális Unió (CSU) elnöke, miután a bajor tartományi gyűlés (Landtag) CSU-frakciója megbeszélést folytatott a kancellárral. „Ez a nap kiábrándító volt” – mondta Horst Seehofer a bajorországi Wildbad Kreuth-ban tartott egyeztetésről, megjegyezve, hogy személyesen is csalódást okozott neki a kancellár fellépése. A Landtag-frakció tagjai „nyomatékosan, de nagyon tárgyilagosan” a kancellár elé terjesztették a szövetségi kormány menekültpolitikájával szembeni kifogásaikat, de Merkel „tapodtat sem engedett” – mondta Seehofer. Az osztrák példa alapján évi 200 ezer főben maximálni kell a befogadható menedékkérők számát és hatékonnyá kell tenni a határellenőrzést – fejtette ki Horst Seehofer.

Nemcsak Dániában és Svájcban használhatják fel a hatóságok a menedékkérők pénzét és vagyontárgyait az ellátásuk finanszírozására, hanem Németországban is. A német jogszabályok szerint a menedékkérőknek először fel kell élniük jövedelmüket és vagyonukat, és csak akkor igényelhetnek segítséget, ha már mindenük elfogyott – idézte a Bild c. lap a kormány bevándorlási, menekültügyi és társadalmi integrációért felelős államminiszterét. Aydan Özoguz elmondta, a menedékkérőknek Németországban alapvetően mindenüket fel kell élniük, még a „családi ezüstöt” is, és az előítéletekkel szemben egyáltalán nincs jobb dolguk, mint a szociális segélyen élőknek. A Bild alapján két tartományban, Bajorországban és Baden-Württembergben érvényesítik ezt a szövetségi szintű szabályt. Bajorországban Joachim Herrmann tartományi belügyminiszter közlése szerint a hatóságok 750 eurós értékhatár felett minden készpénzt és értéktárgyat elvehetnek a menedékkérőktől. Baden-Württembergben 350 euró az értékhatár.

Macedónia újra átengedi a Görögországból érkező migránsokat, de csak azokat, akik úgy nyilatkoznak: Ausztriában vagy Németországban akarnak menedéket kérni. A görög–macedón határon tartózkodó újságírók beszámolói szerint Macedónia tegnap reggel nyitotta meg az Idomeni és Gyevgyelija közötti átkelőt. Szerdán körülbelül 600 migráns ragadt a két határátkelő között, mert egyelőre tisztázatlan okok miatt a macedón hatóságok megtagadták tőlük a belépést. Szerbia szerdán jelentett be hasonló intézkedéseket, és csak azokat a migránsokat engedi át területén, akik Ausztriában vagy Németországban akarnak menedékért folyamodni. Az intézkedések hátterében az osztrák kormány szigorító intézkedései állnak – közölte Aleksandar Vulin szerb szociálisügyi miniszter. Bécs szerdán bejelentette, idén a tavalyi 90 ezer menedékkérőnél jelentősen kevesebb, 37 500 embert engedne csak be. Az APA osztrák hírügynökség szerint a kormány maga sincs tisztában azzal, hogy a szóban forgó felső határ jogilag egyáltalán lehetséges.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?