Putyinnal nagy barátságban van Schröder, már csak az anyagi érdekei is ezt kívánják (TASR/AP-felvétel)
Megszállók: az Egyesült Államokat bírálja a volt német kancellár és Kínához közeledne
Élesen bírálta az Egyesült Államok kereskedelmi politikáját Gerhard Schröder volt német kancellár és Németország Kínához való közeledését szorgalmazta.
A Reuters hírügynökségnek adott interjújában Schröder azzal vádolta az Egyesült Államokat, hogy megszállóként viselkedik Németországban.
Nem engedhetjük meg magunknak, hogy megszállt országként bánjanak velünk
- jelentette ki a szociáldemokrata politikus.
„Ami a berlini amerikai nagykövet németországi magatartását illeti, az a benyomásom, hogy inkább a megszálló erők tisztjének tekinti magát, mintsem az Egyesült Államok nagykövetének egy szuverén országban” - vélekedett a volt német kancellár Richard Grenell amerikai diplomatára utalva.
Mint mondta, Németországnak ebben a helyzetben olyan szövetségesek után kell néznie, amelyeknek a német érdekekhez hasonló érdekeik vannak, ezzel elsősorban Kínára utalt.
Schrödert számos bírálat ér Németországban, mert Vlagyimir Putyin orosz elnök barátja, és a Kreml által ellenőrzött Gazprom és Rosznyefty olajipari óriásoknál befolyásos pozíciót tölt be. Ő viszont azt hangoztatja, hogy ez a magánügye.
Schröder szerint Németország nem válhat az amerikai-kínai kereskedelmi háború alanyává, hanem határozottan meg kell védenie exportérdekeit a kínai piacon.
A szociáldemokrata politikus óva intette a berlini vezetést attól, hogy Németország elzárkózzon a kínai befektetetésektől, egyedül a hadiipar jelentene kivételt.
Az Egyesült Államok és Kína kereskedelmi vitája a német vállalatokat is terheli. Donald Trump amerikai elnök tisztességtelen kereskedelmi gyakorlattal vádolja Kínát. Azt kívánja elérni, hogy Kína csökkentse a kétoldalú kereskedelmi forgalomban kialakult hatalmas többletét, változtasson kereskedelempolitikáján, hagyjon fel a technológiai transzferek kikényszerítésével és a csúcstechnológiai vállalatok állami támogatásával, tartsa tiszteletben a szerzői jogokat.
Peking ezzel szemben Washingtont kereskedelmi zsarnoksággal vádolja.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.