Így kezelik a terrorveszélyt a nagyvárosok

<div>Számos európai város volt célpontja terrortámadásnak - így kezelik a terrorveszélyt.</div>

Brüsszel – Golyóálló mellénnyel és gépkarabélyokkal felszerelt katonák az utcákon és a metróban, páncélozott járművek a tereken, ami mindenki számára érzékelteti: Brüsszel még mindig nem biztonságos. Harminckét ember lelte halálát március 22-én öngyilkos merényletben a repülőtéren és a földalattiban.„A legnagyobb változás az emberek életében következett be. Együtt kell élniük a terrorfenyegetettséggel, ráadásul hosszú ideig” – mondja Benoit Ramacker, a belügyminisztérium válságközpontjának szóvivője. A rendőri jelenlétet az utcákon megerősítették, a rendőrök jogosultságait kiterjesztették. A hadsereg védi a stratégiai intézményeket, például a repülőteret és a középületeket. Egyes intézkedések már a 2015-ös januári és novemberi párizsi terrormerényletek óta érvényben vannak, s egyelőre csaknem minden így is marad. A TGV szupergyorsvonat utasait biztonsági kapuk, biztonsági zsilipek segítségével vizsgálják át 2017-től kezdve Brüsszel-Dél, Antwerpen és Liége pályaudvarain. „Még korai csökkenteni a veszélyfokozatot” – mondja Ramacker. A brüsszeli merényletek óta a hármas fokozat, a második legmagasabb van érvényben. Brüsszel Zaventem nevű repülőterén lebontották az utasok előzetes megvizsgálásához épített fehér sátrakat. Az utasok száma a tavaszi drasztikus csökkenés után novemberben ismét emelkedni kezdett. Isztambul – egykor a legnépszerűbb turistacélpontok közé tartozott. A két kontinensen elterülő nagyváros 2010-ben Európa kulturális fővárosa volt, idén egy sor merénylet színhelye, amelyekben emberek tucatjai haltak meg. A turisták száma drasztikusan csökkent. A nevezetességek, például a Hagia Sophia előtt már alig-alig alakulnak ki sorok. A rendőri jelenlét érzékelhetően megnőtt, egyes pontokon megszigorították az ellenőrzést, például az Atatürkt repülőtér behajtójánál.A terror és a júliusi véres puccskísérlet különösen a családos nyugatiakat elköltözésre késztette. A drága belvárosi negyedekben sok az üresen álló lakás. A külföldi intézmények, például a konzulátusok és az iskolák szigorították biztonsági intézkedéseiket. Merényletektől tartva egyes külföldiek mellőzik a tömegközlekedési eszközöket, például a metrót. Párizs és Nizza – a kamionnal elkövetett berlini tömegmészárlás híreit hallván számos francia gondol a nizzai merényletre. A francia nemzeti ünnepen, július 14-én egy 31 éves férfi hajtott fel a tengerparti sétányra és megölt 85 embert. KASSA BIOFEGYVERT VET BE A TERRORISTÁK ELLEN Csaknem két éve már, hogy Franciaországot példa nélkül álló terrorsorozat sújtja. A terrorcselekmények megrázták ugyan az országot, de nem taszították válságba. Az állam reagált, rendkívüli állapotot rendelt el, ezt a parlament nemrég jövő nyárig meghosszabbította. A rendkívüli állapot a hatóságoknak különleges, részben vitatott jogköröket biztosít. Házkutatásokat bírói engedély nélkül is lehet végezni. A politikai életben a merényletek jobbratolódást eredményeztek.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?