Harmadik napja oltanak egy nagy épülettüzet a perui Limában

tuzolto k

Több száz tűzoltó már harmadik napja küzd egy nagy tűzzel a perui fővárosban, Limában. Áldozatokat, sérülteket még nem találtak.

A hétfőn egy raktárként használt épületben kitört tűz szerdára több épületre is átterjedt Lima történelmi központjában. A tűzoltóság és a helyi média jelentése szerint négy épület összedőlt ennek következtében. A füstfelhő több kilométerre is látható.

A városi tanács szerint az épületet, amelyben a tűz kitört, engedély nélkül alakították át raktárrá, mint sok más épületet a környéken.

A tűz „akár vasárnapig is” tovább éghet – mondta Carlos Malpica tűzoltóparancsnok szerdán újságíróknak. Az égő épületek szomszédságában élőket evakuálták. Az oltási munkálatokat nehezíti, hogy a tűzoltóságnak nem áll rendelkezésére elegendő víz.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?