Fehér Ház: Európának biztosítania kell a migránsok emberi jogainak védelmét

Washington |

<p>Európának le kell sújtania a migránsokat kihasználó embercsempészekre és biztosítania kell a migránsok emberi jogainak védelmét - jelentette ki Josh Earnest, a Fehér Ház szóvivője pénteken.</p>

Az európai migrációs válság annak jele, hogy a közel-keleti békétlenség a régión kívül is érezteti hatását - mondta a szóvivő. A nap folyamán az amerikai médiában is hangsúlyos helyen szerepelt, hogy Ausztriában 71 migráns holttestére bukkantak egy teherautóban. A tragédiáról, a migrációs válság többi fejleményével együtt, pénteken a címoldalán számolt be a The New York Times és a The Washington Post is. A The New York Times szerkesztőségi cikkében reményét fejezte ki, hogy a csütörtökön felfedezett tragédia - akkor csak mintegy 50 áldozatról lehetett tudni - "sokkolja majd azokat az európai országokat, amelyek mindeddig elutasították azt az összehangolt cselekvést, amit (Angela) Merkel (német kancellár) akar és amelyre oly nyilvánvalóan szükség van". A lap szerint ez csak így lenne igazságos, mert Görögország és Olaszország túlterhelt, az EU-tagságra pályázó Szerbia és Macedónia pedig küzd azért, hogy megállja a helyét. Az állásfoglalás elismeréssel tett említést Sebastian Kurz osztrák külügyminiszter tervéről, amely szerint mind az unió mind a 28 tagállama számára befogadási kvótákat kellene megállapítani, a menedékkérők számára pedig biztonságos övezeteket kellene létrehozni a hazájukban - ahol az arra jogosultaknak biztosíthatnák a célországokba való biztos továbbjutást - és le kell csapni az emberkereskedőkre. "Ezek az intézkedések képviselik azt a kreatív, együttérző gondolkodásmódot, amelyre Európának szüksége van" - írta a liberális napilap. Barack Obama amerikai elnök egyébként szerdán elismerését fejezte ki Angela Merkelnek a migrációs válság ügyében való fellépésben játszott szerepéért, a Fehér Ház szerint különösen azon döntéséért, hogy könnyít a szíriai menekülteknek menedéket nyújtó országok helyzetén. Berlin úgy döntött, hogy a szíriai menedékkérők esetében eltekint a menekültügyi kérdéseket uniós szinten szabályozó úgynevezett dublini szabályozás előírásainak alkalmazásától, vagyis a német hatóságok nem vizsgálják meg, hogy a kérelmező mely uniós tagállamban lépett az EU területére. A dublini rendszer szerint a menedékjogi eljárást abban a tagországban kell lefolytatni, amelyben a menedékkérő belépett az EU-ba, de más tagállam is átveheti az eljárást. Németország így jár el valamennyi szíriai menedékkérő esetében.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?