A nem mozdítható részek közül az egyik legértékesebb a két harang, ezek biztonságban vannak. A legnagyobb, a déli toronyban lévő 1685 óta áll a helyén és 13 tonnát nyom. A rózsaablakok is megmaradtak, pedig ezeknél kétséges volt, kibírják-e a tüzet.
Az ereklyék közül a katolikusok számára a legfontosabb a töviskorona, amelyet még 1238-ban vitt IX. Lajos király Párizsba abban a hitben, hogy az volt Jézus fején – ezt biztonságba helyezték. Szintén sértetlenül megmaradt az az egyszerű tunika, amelyet a király hordott, amikor a töviskoszorút Párizsba vitte.
Elpusztultak viszont a XVII-XVIII. századi festmények, amelyek túl nagyok voltak ahhoz, hogy kivigyék őket a Notre Dame-ból. Ebből a szempontból szerencse, hogy 16 szobrot – a tizenkét apostolt és a négy evangélistát ábrázoló alkotást – épp a tűz előtt néhány órával szállítottak el, hogy restaurálják azokat. Ritka látványos a videó, amelyen helikopterrel viszik el a fej nélküli szobrokat, azóta pedig azt is tudjuk, mennyire szerencsés véletlen volt a restaurálás időzítése.
Azt még nem vizsgálták meg, hogy az orgona mennyire maradt használható, de nem sok reményt fűznek ahhoz, hogy valaha is lehet még zenélni rajta. A hangszert még a XV. században kezdték el építeni, a mostani méretét több felújítás után a XVIII. században érte el. A francia forradalmat sértetlenül vészelte át. Utoljára 2014-ben restaurálták. Most azt mondják: a sípjai valószínűleg nem bírják ki a forróságot akkor sem, ha a lángok nem érték el.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.