Az orosz kormányfő az internet kiszolgáltatottságáról beszélt Kínában

Peking |

<p>Az internet kiszolgáltatottságára hívta fel a figyelmet, miközben a világhálót a bűnözők és a terroristák hatékony eszközeként emlegette Dmitrij Medvegyev orosz miniszterelnök a kelet-kínai Vucsenben szerdán kezdődött második Internet Világkonferencián.</p>

Az internet támadások és visszaélések szabad terepe, amely a bűnözőket és a terroristákat e lehetőségek kihasználására indítja - fogalmazott a kormányfő, s példaként utalt a november 13-i párizsi terrorcselekményekre.

Medvegyev beszélt arról is, hogy a létező kifinomult elektronikai rendszerekkel történő totális megfigyelés fenyegetést és veszélyt jelent a különböző államok szuverenitására, egyúttal bizalmatlanságot fokozó láncreakciókat indít el, úgynevezett "információs fegyverkezési versenyt" ösztönözve.

Úgy vélte, a nemzetközi közösségnek meg kellene alkotnia az információs tér egyetemes viselkedési kódexét. Mint mondta, Oroszország álláspontja szerint ezeknek a szabályoknak olyan elvekre kellene épülniük, mint az erő használatának elutasítása, az államok szuverenitásának tiszteletben tartása, a belügyekbe való be nem avatkozás, valamint az alapvető emberi jogok és a szabadság betartása.

Medvegyevet megelőzően, a konferencia nyitóelőadásában Hszi Csin-ping kínai államelnök-pártfőtitkár egyebek mellett azt hangoztatta, hogy az internetet méltányos és kiegyensúlyozott nemzetközi kormányzásnak kell alávetni. A másokra is vonatkozó döntéseket nem egy szűk csoportnak kellene meghoznia - jegyezte meg.

A kínai elnök a világ országait arra hívta fel, hogy tartsák tiszteletben egymás "kiberszuverenitását", és visszautasította bármely ország "internet-hegemóniáját". Úgy vélte, a kiberbűnözés és az internetes terrorizmus ellen közös erőfeszítéseket kell hozni, és a szabályok és a szabadság összhangját az internet keretei között is meg kell teremteni.

A kibertér nem egy törvények felett álló terület - mondta Hszi Csin-ping.

A vucseni konferencián az internet világának több ezer képviselője, politikusok, vállalkozók, tudományos és technológiai szakemberei vesznek részt, de a civil szféra is képviselteti magát. Résztvevői egyebek mellett olyan témákat vitatnak meg, mint az internet infrastruktúrájának alakulása, a digitális gazdasági fejlesztés, a globális internetkormányzás és kiberbiztonsági kérdések.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?