Az Irán és az Egyesült Államok által aláírt keretmegállapodás Amerika vereségének a beismerése – szögezte le szerdán Mohammed Baker Kalibaf iráni főtárgyaló Bakuban, az Iszlám Együttműködés Szervezetének (OIC) találkozóján.
Az eseményen elmondott, az iráni állami televízióban is közvetített beszédében Kalibaf – aki egyúttal az iráni parlament elnöke is – úgy vélte, az Iszlámábádban aláírt nyilatkozat „Irán bátor népének ellenállása és eltökéltsége”, nem pedig külső nyomás hatására született meg, és ezért gyakorlatilag egyenértékű Washington vereségével.
Hangsúlyozta továbbá azt is, hogy a Közel-Kelet politikai és biztonsági berendezkedéséről ezentúl csak a régió országai dönthetnek.
Ezt olvasta már ?
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.