Avi Loeb és csapata olyan fémgömbök összetételét vizsgálta, amelyek állítólag egy 2014-es meteoritrobbanás után hullottak a Földre.
A Harvard professzora azt állítja, hogy földönkívüli technológia maradványait fedezte fel a Csendes-óceán mélyén
Avi Loeb professzor, a Harvard Egyetem Számítógépes Asztrofizikai Központjának igazgatója júliusban azt mondta, hogy a Csendes-óceánból előkerült szferulitok egy 2014-ben a Föld közelében felrobbant meteorit maradványai. Furcsa kémiai összetételük szerinte arra utal, hogy egyfajta földönkívüli technológiáról van szó.
A pápua-új-guineai expedíció során Loeb csapatának közel 800 kis fémgolyót sikerült kiemelnie a Csendes-óceánból. Az 57 elemzett szferulit közül ötnek igazán furcsa és példátlan volt az összetétele - túlzott mennyiségű berilliumot, lantánt és uránt tartalmaztak.
A tudósok furcsa vasizotópokat is felfedeztek bennük, ami alátámasztja azt a feltételezést, hogy csillagközi eredetűek. Loeb és munkatársai az öt szferulitot BeLaU-nak nevezték el. A professzor kutatócsoportja jelenleg elemzi a maradék 93 százalék szferulát.
A professzor állításait a tudományos közösség egy része bírálta, mondván, hogy túl merészek és elhamarkodottak. Patricio Gallardo, a Chicagói Egyetem kutatójának új elemzése reálisabb magyarázatot kínál a rejtélyes fémgömbök eredetére. Szerinte ezek a szén elégésének melléktermékei lehetnek - írja a Business Insider.
(medium, trend)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.