Hogyan szavazzunk?
A lakhelyünk szerinti szavazóhelyiségben szavazhatunk, de az idősek mozgóurnát is kérhetnek. Ha nem találjuk személyazonossági igazolványunkat, két ismerős is igazolhatja személyazonosságunkat.
SZAVAZÁSI ÚTMUTATÓ
A lakhelyünk szerinti szavazóhelyiségben szavazhatunk, de az idősek mozgóurnát is kérhetnek. Ha nem találjuk személyazonossági igazolványunkat, két ismerős is igazolhatja személyazonosságunkat. A bizottságtól két szavazólapot kapunk: az egyiken a polgármesterjelöltek, a másikon a képviselőjelöltek nevei szerepelnek. Az előbbi listán csak egy nevet, a másikon viszont legtöbb annyit karikázunk, amennyi a lista feletti szövegben lesz: ezért figyelmesen olvassuk el a nevek feletti magyarázatot, ha pedig nem világos, hány képviselőjelölt számát karikázhatjuk, kérdezzük meg a választási bizottságot. Ha elrontottuk, kérjünk új szavazólapot. Karikázni csak a szavazófülkében lehet, ahová egyedül megyünk, de a segítségre szorulókat elkísérheti egy családtag, ismerős. A két szavazólapot egy borítékba tesszük, majd bedobjuk az urnába.
Mikor érvénytelen a szavazat?
Ha egyetlen jelöltet sem vagy túl sok nevet karikázunk be, voksunk nem érvényes. A fejlécen feltüntetett számnál kevesebbet is lehet, többet viszont nem szabad karikázni. A listát nem lehet kiegészíteni, azaz nem írhatunk oda neveket, mert ez a szavazócédula megrongálásának számít. Csak karikázzunk! Aláhúzni, átfirkálni, nem szabad, mert szavazatunk érvénytelen lesz. (sza)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.