Richard Sulík
Sulík szerint a biztonsági tanács összehívása csak színház, a feljelentés bosszú
Az, hogy Peter Pellegrini miniszterelnök (Smer) összehívta a biztonsági tanácsot, nem más, mint színház, az ellenzék lejáratása. A Jaroslav Naď (OĽaNO) elleni vizsgálat pedig bosszú amiatt, hogy gyanús tevékenységekre mutatott rá – véli Richard Sulík, az ellenzéki SaS elnöke.
Sulík „újabb színházi előadásnak” nevezte a biztonsági tanács összehívását, amelynek célja szerinte az ellenzéki politikusok lejáratása. Hozzátette, nem ez az első eset, amikor magas beosztású katonai hírszerző tisztek bosszút állnak a számukra kellemetlen embereken, akik megpróbálták leleplezni a gyanús ügyeiket. Sulík maffiaállamnak nevezte Szlovákiát.
A liberálisok állásfoglalásukban emlékeztetnek arra az esetre is, amikor az első Fico-kormány idején visszaélések voltak a katonai hírszerzésnél, amelyekre később Vladimír Suchodolinský és Roman Mikulec, a katonai hírszerző szolgálat akkori vezetői mutattak rá.
„Mindenféle vádakat konstruáltak ellenük, évekig járhattak a bíróságra, amely végül ejtette az információk kiszivárogtatásának vádját”
– emlékeztetett Milan Laurenčík, a SaS képviselői klubjának elnöke.
Peter Pellegrini (Smer) kormányfő péntek reggelre hívta össze a biztonsági tanács néhány tagját, mert a gyanú szerint Jaroslav Naď bűncselekményt követett el azzal, hogy valakinek kérdéseket tett fel a GRU volt orosz hírszerző tisztje, Szergej Szkripal ügyével kapcsolatosan. Választ nem kapott.
A gyanúsított abszurdnak és megalapozatlannak tartja a vádat. Ján Balciar, a katonai hírszerzés főnöke tett feljelentést Naď ellen. Belciar egy másik ügyben, korábbi üzleti tevékenységével kapcsolatban is feljelentette Naďot.
„Soha nem titkoltam, hogy elemző voltam, és volt egy magánvállalkozásom, elemzéseket végeztem"
– reagált Jaroslav Naď, és azt állítja, Belciar bosszúhadjáratot indított ellene, amiért a vagyonával kapcsolatos kérdéseket tett fel.
A védelmi minisztérium csütörtökön rámutatott a katonai hírszerzésnek a hadsereg védelmével és biztonságával kapcsolatos, a törvény által előírt feladataira.
„A katonai hírszerzés eleget tett a törvény rendelkezéseinek azáltal, hogy a 2019. szeptember 11-én kapott információkat továbbította a bűnüldöző hatóságoknak" – mondta Danka Capáková, a védelmi minisztérium szóvivője.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.