RÖVIDEN

Mello megszólalt, és maradPozsony. Interjút adott a Plus 1 deň bulvárlapnak Karol Mello, a Belizében kiadatásra váró bűnöző.

Mello megszólalt, és marad

Pozsony. Interjút adott a Plus 1 deň bulvárlapnak Karol Mello, a Belizében kiadatásra váró bűnöző. Mello továbbra is tagadja az ellene felhozott vádakat – többrendbeli gyilkosság, bűnszövetkezet működtetése –, s azt állítja, a szlovák hatóságok egy összekötőn keresztül akarták lefizetni a belizei hivatalokat, hogy azok előmozdítsák az ő minél előbbi kiadatását. A belügyminiszter és az ügyészség mindezt tagadja, Robert Kaliňák szerint, ha Mello ártatlannak érzi magát, jöjjön haza és álljon a bíróság elé. Sajtóhírek szerint az ügyben eljáró belizei bíróság tegnap úgy határozott: elutasítja a Mello kiadatására vonatkozó kérelmet. (MSz)

Vakcina újra a patikából

Pozsony. Az egészségügyi tárca készülő gyógyszertörvény-módosítása szerint januártól a vakcinák terén minden visszatér a régi kerékvágásba. Vagyis nem az orvosnak kell azokat megvásárolnia, és a rendelőjében, külön erre a célra használt hűtőszekrényben tartania. 2013 elejétől újra a régi rendszer érvényes: az orvos receptre felírja az oltóanyagot, a páciens kiváltja a gyógyszertárban, majd az orvosnál megkapja az oltást. A vonatkozó szabályozás tavaly decembertől változott, noha az orvosok egységesen tiltakoztak Ivan Uhliarik volt egészségügyi miniszter elképzelései ellen. (SITA)

Nyaralni mennek a képviselők

Pozsony. Tegnap véget ért a parlament júliusi, hosszúra nyúlt ülése. A képviselők még így sem tudtak megvitatni közel kéttucatnyi tervezetet, ugyanis úgy érezték, a szabadságolás előnyt élvez a szavazással szemben. Az elhalasztott tervezeteket, valamint a Gorilla-ügy nyomozásáról szóló belügyminisztériumi jelentést áttolták a szeptemberi ülésre – melynek programja így valószínűleg még sűrűbb lesz. (MSz)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?