RÖGBI

A hétvégén sorsdöntő selejtezőmérkőzést játszott az esztergomi játékosokkal megerősített magyar válogatott. A máltai mérkőzésnek nem a magyarok voltak az esélyesei, de a vendégek a meglepetés reményében léptek pályára, a taktika a támadásokra alapult.

A hétvégén sorsdöntő selejtezőmérkőzést játszott az esztergomi játékosokkal megerősített magyar válogatott. A máltai mérkőzésnek nem a magyarok voltak az esélyesei, de a vendégek a meglepetés reményében léptek pályára, a taktika a támadásokra alapult. Gyors szélső játék alkalmazásával a magyar csapat támadólag lépett fel. A támadások miatt fellazult a magyar védelem, és egyéni védekezési hibák miatt jelentősen elhúzott a máltai csapat. A félidőben már 25-3-ra vezettek a hazaiak. A második játékrészben cserék és taktikai változtatás zavart okozott a magabiztos máltaiak soraiban, és a második félidő 30. percére a magyarok feljöttek 30-27-re. Az egyenlítés lehetősége immáron kézzelfogható távolságra volt, ám a hazaiak egy 37. percben szerzett céllal megszerezték a győzelmet. A végeredmény: Málta – Magyarország 35-27 (25-3). Neuzer András, szövetségi kapitány: „Rendkívül izgalmas, kemény első félidő után a második játékrészben nagyszerűen játszott a csapat. A máltaiak nagyon erős ellenfél voltak. A csoportküzdelmeknek vége, de a fiatal magyar csapat játéka a jövőt illetően reményt keltő. A szövetségnek felajánlom lemondásomat. A világkupa sorsolás előtt a szövetség fog dönteni az új kapitány személyéről. Magam részéről köszönöm játékosaimnak az eddigi teljesítményüket.”

A hétvégi válogatott mérkőzés miatt két hét szünet után folytatódnak a rögbi NB I. küzdelmei. Az utolsó előtti fordulóban igazi presztizsmérkőzés vár a Vitézekre, akik a második helyen álló Fehérvár ellen lépnek pályára. A fehérváriak 14 pontot szereztek eddig, míg a Vitézek 100%-os mérleggel állnak. Szőlősi László edző a következő kerettel készül a találkozóra: Heckel, Hock, Siroki, Marosi, Deli, Novák, Koller, Szőlősi, Crestici, Pfeiffer, Bíró, Bőhm, Köbl, Ardelán, Tauber, Godor, Fiola, Molnár T., Molnár J., Pálfi, Nagy R., Csákvári, Juhász.