Nemzeti gyásznapot hirdetett a kormány szombatra, Ferenc pápa temetésének napjára, mivel a pápa rendkívüli hatással volt a szlovákiai közéletre.
Nemzeti gyásznapot hirdetett Ferenc pápa halála miatt szombatra a kormány

A gyásznappal kapcsolatos rendelkezések reggel 8-tól 18 óráig lesznek érvényben – döntött szerdai ülésén a kormány.
„Ferenc pápa 2021-es szlovákiai látogatása rendkívüli hatással volt a közéletre és a társadalomra. A nemzeti gyásznappal méltó módon tiszteleghet az ország e rendkívüli ember emléke előtt” – áll a javaslat indoklásában.
Ferenc pápa húsvéthétfőn hunyt el, 88 évesen, 2013-ban került a katolikus egyház élére. Temetése április 26-án, szombaton 10 órakor lesz. A temetési szertartást a bíborosi kollégium dékánja, Giovanni Battista Re celebrálja a Szent Péter téren. A gyászszertartáson részt vesz Peter Pellegrini államfő és a szlovák katolikus egyház vezetői.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.