Ha nem szeretnénk ráfizetni a hitelkiváltó kölcsönre, nem szabadna csak a kamatszint alapján döntenünk.
Mire éri meg odafigyelni a hiteligénylésnél?
A jelzáloghitelt igénylőkkel szemben ugyan egyre szigorúbb feltételeket támasztanak, a kedvező kamatoknak köszönhetően azonban továbbra sem lankad az érdeklődés a kölcsönök iránt. Milyen típusú hiteleket igényelnek a legtöbben, és mire kellene odafigyelniük a kérvényezőknek?
A jelzáloghitelt igénylők többsége 100–150 ezer euró közötti összegre tart igényt, sokan vesznek fel azonban ennél nagyobb, 200 ezer euró feletti kölcsönt is – derül ki az Universal brókerház legfrissebb felméréséből. „Akik teljesítik az ehhez szükséges, életkorral kapcsolatos feltételeket, azok általában a lehető leghosszabb, 30 éves futamidő mellett döntenek. Ha azonban a bank lehetővé teszi a 40 éves futamidőt, ezt is sokan választják” – mondta el Marek Sokol, az Universal hitelszakértője.
A hitelt a legtöbben ugyan lakásvásárlásra vagy -felújításra igénylik, sokan veszik igénybe azonban a szabadon felhasználható kölcsönt is. „Olyan korban élünk, amikor a bankok egymásra licitálva próbálják meg kedvezőbbnél kedvezőbb ajánlatokkal magukhoz csalogatni az ügyfeleiket. Ezt kihasználva sokan döntenek úgy, hogy a régebben felvett drága kölcsönüket olcsóbb kamatozásúra cserélik egy hitelkiváltó, vagy ha úgy tetszik, adósságrendező hitel segítségével” – állítja Sokol. Ez utóbbi mellett a legtöbben az alacsonyabb havi törlesztőrészlet miatt döntenek. Sokol szerint azonban sokan hibát követnek el azzal, hogy közben csak az alacsony kamatszintet figyelik, megfeledkezve a többi fontos paraméterről, így például a számlavezetési díjról és a teljes hiteldíjmutatóról. „Emiatt nem egyszer megtörténik, hogy az ügyfél által fizetett hitelkamat ugyan alacsonyabb a korábbi kölcsönhöz képest, az általa fizetett végösszeg azonban nagyobb, vagyis a váltással csak ront a helyzetén” – figyelmeztet az Universal hitelszakértője. (mi, TASR)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.