<p>Iveta Macejková, az Alkotmánybíróság elnöke nem várta meg, hogy a parlament rendkívüli ülésén elfogadott, az Alkotmánybíróság működését szabályozó törvény módosítását, és a Čentéš-ügyet máris rábízta az eljárásból kizárt Peter Brňák bíróra.</p>
Mindenkit sokkolt az Alkotmánybíróság elnökének lépése
Pozsony |
Brňákot sokkolta a döntés, mely ellen levélben tiltakozott, amit Macejkován kívül az összes alkotmánybírónak eljuttatott. Az e-mailben azt írja, ezt a lépést nem indokolja semmi. Ezért felszólítja őt, hogy az adott helyzetben jogszerűen járjon el. Lucia Žitňanská, az SDKÚ képviselője felszólította Robert Fico miniszterelnököt, vegye le a kezét az Alkotmánybíróságról. A testületnél ugyanis hatalmi-politikai harc folyik. Az ellenzéki képviselőben Macejková döntése csak megerősíti, hogy az elnök hatalmi érdekeknek tesz eleget. A Kereszténydemokrata Mozgalom frakcióvezetőjét, Pavol Hrušovskýt is meglepte az alkotmánybírósági elnök lépése. „Olyan törvényt alkalmazott, amelyet az elnök még nem írt alá, azaz nem jogerős. Vélelmezte a rosszul előkészített törvény hatályosságát” – mondta Hrušovský. A Híd nem ért egyet az Alkotmánybíróság elnökének, Ivetta Macejkovának azon döntésével, hogy Jozef Čentéš ügyének aktáit átadta Peter Brňák bírónak, akit már azelőtt kizártak a döntéshozatali eljárásból, mielőtt a köztársasági elnök aláírta volna a törvényt. Megdöbbentő az Alkotmánybíróság arroganciája és önkényes eljárásmódja, miközben mint állami intézménynek az alkotmányosságot és a törvényességet kellene példamutatóan szolgálnia. Ennek éppen az ellenkezője történik, rossz példával jár elöl. (SITA, TASR, sme.sk, ú)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.