Magán-szakközépiskola Diószegen

Diószeg. „Már régebben gondolkodtunk azon, hogy valamilyen magyar tannyelvű középiskolát létesítsünk Diószegen.

Diószeg. „Már régebben gondolkodtunk azon, hogy valamilyen magyar tannyelvű középiskolát létesítsünk Diószegen. Gimnázium létesítésének nem lett volna értelme, hiszen a szomszédos Galántán kettő is működik, de egy gépészeti szakközépiskolának már csak azért is van létjogosultsága, mert intenzíven épül a város melletti ipari park, ahol szükség van a jól képzett műszaki szakemberekre” – magyarázta az iskola alapításának okát Takács Attila. A Diószegi Magán-szakközépiskola csak jövő szeptembertől kezdi meg működését, az oktatásügyi minisztérium augusztusi határozatában 2003. szeptember 1-i hatállyal besorolta a minisztérium által elismert középiskolák közé.

A magániskolában gépészeti szakon számítógépes grafikai rendszereket oktatnak majd. A tantárgyak között lesz mechanika, gépészeti technológia, elektrotechnika, konstrukció, méréstechnika, rajztechnika CAD-programmal, software-alkalmazás. A szaktantárgyak mellett persze általános műveltséget is nyújtanak. A második és harmadik évfolyamban a diákok tíz-tíz napot valamelyik vállalatnál töltenek szakmai gyakorlaton, ahol a számítógépes vezérlésű gépeken dolgoznának.

A magániskola az egykori egyházi iskola épületében működne, ahol jelenleg a helyi szlovák alapiskola 1–4. évfolyama, valamint a Remény Népfőiskola működik. De már elkészült a városban az új iskolaépület, ahová hamarosan beköltözhet a szlovák alapiskola, és a mostani 1–4 évfolyam után felszabadult helyiségekben működhetne az újonnan alakuló intézmény.

Mivel az oktatásügyi minisztérium egy-egy évfolyamban legfeljebb harminc diák oktatását engedélyezi, szeptemberben az első évfolyamot akár egyetlen tanteremben is meg lehetne oldani. Négy év múlva viszont, a 120 diáknak már legalább négy tanteremre lesz szüksége. Tandíj nem lesz, de a speciális felszerelés költségeinek térítéséhez a szülőknek is hozzá kell majd járulniuk. Ez az alapító számításai szerint a jövő évben diákonként havi nyolcszáz koronát jelent majd, de a későbbiekben, a diákok számának növekedésével az egy főre jutó költségek csökkenni fognak. Nem elhanyagolandó tény az sem, hogy Diószegen működik a budapesti Gábor Dénes Főiskola kihelyezett konzultációs központja, így a magán-szakközépiskolában érettségi bizonyítványt szerző diákok akár helyben folytathatják főiskolai tanulmányaikat.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?