Jövőre is az első osztályban játszik a női kézilabdacsapat

KÉZILABDA
Győzni nem sikerült, de a hadművelet mégis sikeres volt, így foglalhatjuk össze a hétvégi bajnoki mérkőzés eredményét. Az esztergomi lányok a hétvégén a Spartacus otthonába utaztak, méghozzá azzal a tudattal, hogy esetleges győzelem esetén tulajdonképpen megszerzik a 9.

KÉZILABDA

Győzni nem sikerült, de a hadművelet mégis sikeres volt, így foglalhatjuk össze a hétvégi bajnoki mérkőzés eredményét. Az esztergomi lányok a hétvégén a Spartacus otthonába utaztak, méghozzá azzal a tudattal, hogy esetleges győzelem esetén tulajdonképpen megszerzik a 9. helyet, de egy pont esetén is biztos bennmaradók. A két pont begyűjtése ugyan nem sikerült végül, de a 18:18-as döntetlen sem értéktelen eredmény. A lányok jól kezdték a mérkőzést, és a 21. percben már 9:6-ra vezettek. Bár a Spartacus feljött 10:10-re az esztergomiak egy nagy rohammal ismét háromgólosra növelték előnyüket (14:11). Ebből a félidőre egy újabb rövidzárlat következtében egy fór maradt, azaz a második játékrészben elölről kezdődhetett minden. A két csapat a második játékrészben sokat hibázott és kevés eredménnyel támadott, így végül 18:18-as döntetlennel fejezték be a találkozót. Megjegyzendő, hogy a vendégek 12 percet töltöttek emberhátrányban. Az Esztergomi KSE-nél Wolf 6 góllal bizonyult a legeredményesebbnek, ebből háromszor büntetőből talált az ellenfél hálójába. A döntetlennek köszönhetően a lányok jövőre is az első osztályban szerepelhetnek – Laurencz László edző legnagyobb örömére.

Szombaton ismét idegenben lép pályára az esztergomi csapat, ezúttal Békéscsabán vendégeskedik. Az előző fordulóban 34:21-ra nyertek a lányok otthon a csabaiak ellen, így jó eséllyel pályáznak az újabb két pontra, amely a bajnoki 9. helyen jelentené.

Emellett további jó hír az esztergomiak számára, hogy június 30-ig szponzori szerződést kötöttek a fehérvári TOTEM 63 Kft.-vel, és a cég a szereplés függvényében a jövőben is támogatná az egyesületet. Az egyesület körüli nyugalom alapfeltétele lenne a sikeres munkának, mely ezzel a megállapodással talán végre megvalósulhat az Esztergomi KSE-nél is.

Visszatekintő:

Női NB I., rájátszás a 9-11. helyért

BP. Kőbánya-Spartacus – Esztergomi KSE-Totem 18–18 (10–11) Kőér u., 200 néző. V: Klúcsó, Lekrinszki

Kőbánya: Borsos – Kertész, Baboi 1, Laluska 4 (1), Víglási 9 (2), Andrási, KOVÁCS J. 2. Cs: Mátyás (kapus), Nagy A., Gálhidi 1, Halmai 1, Szamosi. Edző: Csík János.

ESZTERGOM: Körmöczi – Povázsay, Wolf 6 (3), Veszeli 2, Sipos 2, Simon 1, Vincze 4. Cs: Lengyel (kapus), Takács 2, Lánczos 1. Edző: Laurencz László.

Következik:

8-án, szombaton, 16h: Békéscsaba–Esztergom.

Állás

9. Esztergom 2 1 1 – 52-39 7(4)

10. Békéscsaba 2 – 1 1 37-50 4(3)

11. K.-Spartacus 2 – 2 – 34-34 4 (2)

LABDARÚGÁS

A hétvégi fordulóban régiónk mindkét csapata idegenben lépett pályára – Esztergom Budapesten vizitált, a dorogiak pedig Fehérvárra utaztak. Papíron a III. Kerület elleni derbi ígérkezett könnyebbnek, bár az esztergomiakat az utóbbi időben Fortuna nem fogadta kegyeibe. A szombati mérkőzés sokáig gól nélküli döntetlenre állt, majd a 82. percben a vendégek megszerezték a vezetést. Úgy tűnt végre idegenbeli diadalt ünnepelhet a királyvárosi csapat, ám a hosszabbítás perceiben a hazaiak egyenlítettek. Az egy ponttal a csapat továbbra is a 15. helyen áll, miután az utolsó helyezett Nagyigmánd ikszelt, az oroszlányiak pedig ismét győztek. Utóbbiak diadala egyébként azt is jelenti, hogy a 14. hely messzi vágyálommá vált az esztergomiak számára.

A dorogiak sem a legjobb formájukban utaztak az Ikarus otthonába. Ennek ellenére az első félidőben megszerezték a vezetést, és egygólos fórjukat a második félidei asszóváltás után is tartani tudták. 2:1-es győzelmükkel hosszú sikertelenségi sorozatot zártak le a bányászvárosiak.

NB III., Duna-csoport

III. Ker. TUE – Esztergom 1-1 (0-0) Budapest, 200 néző, vezette: Gáspár.

Gólszerzők: Nagy P. illetve Méhes N.

Ikarus– Dorogi FC 1-2 (0-1) Székesfehérvár, 200 néző, vezette: Budai.

Dorogi FC: Molnár – Farkas, Kovács, Kriska, Robotka – Halász, Engelbrecht, Csapó, Bedő, Papp A., Merényi. Edző: Morecz László. Gólszerzők: Sellei, illetve Papp A., Csapó.

RÖGBI

Nagysikerű hagyományteremtő rögbitorna zajlott Esztergomban május 1-jén a Magyar Rögbiszövetség és az Esztergomi Vitézek szervezésében. Két magyar együttes mellett öt angol csapat vett rész a tornán. A 2x30 perces mérkőzéseket két pályán (a Colping pályán és a Vasas Stadionban) rendezték meg.

A két helyszínen mintegy 1200 néző tekintette meg az összecsapásokat. Az angol csapatok remek játékerőt képviseltek, ezért is volt nagy siker a Vitézek által megszerzett harmadik hely. A torna üde színfoltja volt az esztergomi rögbis öregfiúk csapata Neuzer András vezetésével, aki az angol Purley John Fischer öregfiúk csapatával mérkőztek meg és végül kiváló küzdelemben egyelten ötpontos céllal vereséget szenvedtek.