Hagyományos Hídfutás a hétvégén, összesen 669 résztvevővel

Futás
A hétvégén került megrendezésre a hagyományos Hídfutás a Mária Valéria-hídon keresztül Esztergom és Párkány között. A 4 és 10 km-es távot összesen 669 futó teljesítette.
Eredmények
4 kilométer:
14 éves korig, fiúk: 1. Gerencsér Patrik, 2. Németh Dávid, Gerencsér Martin. 15-20 évesek: 1. Hengl Viktor, 2.

Futás

Eredmények

14 éves korig, fiúk: 1. Gerencsér Patrik, 2. Németh Dávid, Gerencsér Martin. 15-20 évesek: 1. Hengl Viktor, 2. Erős Gábor, 3. Mészáros Tamás. 21-40 évesek: 1. Rendes Csaba, 2. Dobai János, 3. Dunai László. 41-50 évesek: 1. Farda Lajos, 2. Sütő Gábor, 3. Hangya Gábor. 21-40 év közötti hölgyek: 1. Zöld Bernadett, 2. Sitkuné Fülöp Orsolya, 3. Nagy Sándorné. 41-50 évesek: 1. Szekeresné Ilona, 2. Rendes Csabáné, 3. Szilágyiné Arató Mária.

10 kilométer:

Férfiak: 1. Emmer Attila, Czaja Róbert, 3. Minczér Albert, 4. Magyar Imrich, 5. Manc Sebastian, 6. Matek Kamilló. Hölgyek: 1. Kis Éva, 2. Godó Éva, 3. Hajdu Andrea, 4. Morva Katalin, 5. Havas Éva, 6. Vakán Józsefné.

Kézilabda

A hétvégén a 3. fordulóval folytatódtak a női kézilabda NB I. küzdelmei. Az esztergomiak két vereséggel a hátuk mögött utaztak Hódmezővásárhelyre, ahol 600 néző előtt léptek pályára a forduló előtt egy győzelemmel és egy vereséggel álló házigazdák ellen. Esztergomi szempontból nagyon roszszul kezdődött a mérkőzés, a hazaiak már 6-1-re vezettek a 9. percben, a félidőre pedig 12 gólosra nőtt az előnyük, miközben a vendégek teljesen szétestek. A második félidőben ráadásul tovább nőt a hátránya a mieinknek, akik végül kiütéses 35-16-os vereséget szenvedtek.

Visszatekintő:

Liss-Hódmezővásárhelyi NKC-Esztergomi KSE 35-16 (18-6)

Hódmezővásárhely, 600 néző. V: Horváth, Marton

HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Plasinszkaja - Stupakova 3, Jókai 5, Wolf 3 (1), Gaál, Jenőfi 6, Bacsa 2. Cs: Szabó K. (kapus), Asztalos, Nyikolajenko 8 (3), Kocsis 3, Mucsi 2, Kósa 2, Sipos 1. Edző: Pánczél Barabás

ESZTERGOM: Bartus - Horváth M., Borkowska, Nagy Mária 4 (2), Csernus 4, Lázár 3 (1), Vincze 1. Cs: Benák (kapus), Mezőségi 1, Keczkó 2, Bodor 1, Krecska, Mészáros, Nagy Mariann. Edző: Németh Sándor

Lapzárta után:

4. forduló, szeptember 29.: Esztergom-Spartacus: 20-29

Következik:

5. forduló, október 3.: Vasas-Esztergom

Labdarúgás

A hétvégén régiónk mindkét csapata idegenben lépett pályára. A megyei I. osztályban szereplő esztergomiak korábbi gólszegénységüket feledtetve kétgólos győzelmet arattak Bajóton. A csapat már az első félidőben megszerezte a vezetést, s bár a bajótiak a második játékrészben Urbán révén szereztek egy gólt, az esztergomiak még kettőt lőttek, s végül 3-1-re hozták a mérkőzést. Jelenleg 8 pontjukkal a 10. helyen állnak, 11 pont hátrányban az éllovas Tatával szemben.

A dorogiak hétvégéje korántsem volt ilyen felhőtlen. A csapat Dunakeszin kapitulált, miután az első félidőben hátrányba kerültek, s hiába egyenlítettek a 85. percben, a hazaiakban még maradt egy gól, amellyel begyűjtötték a három pontot.

NB III.

Dunakeszi - Dorog 2-1 (1-0) Dunakeszi, 200 néző, vezette: Závodka.

Dorog: Molnár - Gyúró, Farkas, Csapó, Robotka - Engelbrecht, Hégli (Papp D.), Baják (Kiss), Schauker (Bedő), Janetka, Hidvégi. Edző: Varga János.

Megyei I. osztály

Bajót - Esztergom 1-3 (0-1) Bajót, 300 néző, vezette: Horváth S. BAJÓT: Tóth A. - Kaptás, Tóth G., Birkés, Bécsi, Süveg, Lukácsi, Aradi, Nagy J. (Urbán), Egeresi (Pálmai), Aradi Zs. Játékos-edző: Balogh András. ESZTERGOM: Czívisz - Sztojka (Szőke), Salik, Cserép, Pivók, Országh, Kovács, Méhes (Farkas), Nagy M. (Marosi), Tóth, Patkó. Edző: Holdampf Sándor. Gólszerző: Urbán, illetve Méhes (11-esből), Patkó, Országh.