Ha valamely üzletben kártyával fizet, akkor mindenképpen ügyeljen arra, hogy a tranzakció problémamentes legyen, és senki se tudjon visszaélni kártyájával. A plasztiklapot úgy kezelje, mintha a pénztárcája lenne.
Fő a biztonság
Minden egyes fizetés esetében két hitelesítő megoldásnak kell lennie ahhoz, hogy a fizetés jogtiszta legyen. A debit kártyák esetében az egyik maga a kártya, a másik pedig a PIN. Ha ezek megvannak, akkor minden rendben van, az ön számlájáról a bank levonja az összeget, és azt átutalja a bolt számlájára.
A hitelkártyák esetében a rendszer bolti fizetés esetében nem kéri a PIN-kódot, arra csak akkor van szükség, ha ATM-ből vesz ki róla kézpénzt. Az egyik hitelesítés itt is a kártya fizikai jelenléte, míg a másik a kártya tulajdonosának aláírása. Ezek nélkül a bank nem köteles elfogadni a pénzt. Gyanús, ha a bolti eladó nem ön előtt olvassa le a kártyát, esetleg ha nem kéri az aláírást. Ebben az esetben egy esetleges reklamáció esetén a bank nem fizeti ki az eladónak az összeget, és visszaírja azt az ön számlájára. Ha étteremben fizet kártyával, akkor is kérje, hogy az ön jelenlétében olvassák le a kártyát, hogy azt ne tudják lemásolni, majd később visszaélni vele.
Minden esetben hasznos lehet a banktól sms-szolgáltatást kérni. A bank az ügyfél kérésére minden egyes tranzakció után sms-ben értesíti a kártya tulajdonosát arról, hogy a számláján, kártyáján mozgás történt. ĺgy azonnal letiltható a kártya, és megakadályozható a további visszaélés.
Internetes fizetés esetében még ennél is jobban ügyeljen a biztonságra. (szl)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.