<p>A közösségi hálózatok alkalmazása során saját magunk védelmére is gondolni kell. „A veszély abban rajlik, hogy az ember fokozatosan ad meg információkat magáról. Ha mondjuk öt éve van fent a Facebookon, egy sereg magánjellegű információ megszerezhető róla” – mondta Peter Kováč, a rendkívül népszerű vírusirtó alkalmazásokat forgalmazó ESET informatikai vállalat jogi osztályának vezetője.</p>
ESET: amit a Facebookra tesz, az ott is marad
Kováč rámutatott, ha valaki feldolgozza ezeket az információkat, akkor akár virtuálisan a célszemély identitását is felveheti, s ezzel megtéveszthet másokat. Annak is nagy gondja lesz, akinek feltörték az azonosítóját valamelyik közösségi oldalon, és ellopták a virtuális identitását.
„Amit egyszer kitettek az internetre, azt már nem lehet leszedni onnan. Ha például hozzászólunk egy vitafórumhoz, tudatosítani kell, hogy közlésünk egy olyan térbe került, ahol már nem tudjuk tovább ellenőrizni. Ha töröljük, akkor is elképzelhető, hogy valaki már lemásolta, és az információ elkezd terjedni. Az úgynevezett Gorilla-ügy szövegei is számtalan weboldalra felkerültek. Ha valaki el szeretné érni az eltávolítását, szélmalomharca kezd, mivel mindig kikerülhet egy újabb weboldalra. Amit egyszer nyilvánosságra hoztak, az gyakorlatilag visszavonhatatlan” – intett az informatikai szakjogász.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.