<p>Az új egészségügyi miniszter, Tomáš Drucker (Smer) a TA3 hírtelevízió műsorában arról beszélt, hogy rendszerszerű változásokra van szükség az egészségügyben.</p>
Drucker szerint egy konszenzusos és nem csak politikai egyezségre van szükség az érintett szektorban, meglátása szerint pedig ebben támogatja őt a kormány. Az egészségügy legnagyobb problémái között említette a finanszírozás kéréseit és a közpénzek felhasználásának módját. Egyelőre azonban nem mondott semmit arról, milyen konkrét lépéseket tervez tenni a tárca átalakításának érdekében.
Drucker az adásban arról is beszélt, hogy már korábbi kormányok is megfogalmazták a rendszerszintű átalakítások igényét, de most ezeket meg is kel valósítani. A Smer által jelölt párton kívüli tárcavezető elmondta, az egészséget, mint olyat, nem sorolná a hagyományos értelemben vett javak közé, nem lehet vele a szokásos módon kereskedni. Kiemelte, nem gondolja úgy, hogy az állam a jövőben mindent finanszírozni tudna, amit az ágazatban tapasztalható fejlődés felmutat. Az új miniszter a finanszírozás kérdése kapcsán elmondta, hogy az eladósodó kórházak kiadásainak 90 százaléka bérköltség. Át szeretné alakítani a finanszírozási mechanizmusokat, mert ha az állam növelni akarja az egészségügyre fordított pénz összegét, akkor először látna kell, hogy pontosan mire fordítják majd ezeket a forrásokat. A fizetésemelésért sztrájkoló és tüntető egészségügyi nővérek követelései kapcsán Drucer elmondta, hogy ő a teljesítményalapú bérezési elv erősítése mellett van. Ugyanakkor kiemelte, hogy nem a nővérek az egyetlen dolgozói csoport, aki alulfizetettek. "Én is mondhatnám, hogy Németországban jobban keresnék"- mondta a problémával kapcsolatban a miniszter. A televízió műsorában Drucker azonban nem árulta el, hogy kit szeretne az Általános Egészségbiztosító élén látni. Az egészségügyi szektorban felszínre került botrányok kapcsán a miniszter azt mondta, hogy a rendszerben van egy bizonyos fokú ineffektivitás, szerinte meg kell vizsgálni a már megkötött szerződéseket is, és az előnyteleneket fel kell bontani.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.