Döntött a válságstáb: péntektől könnyítik az ingázók életét
2020. április 28. 18:07

Késő délután Martin Klus (SaS) külügyi államtitkár hozta nyilvánosságra azokat az intézkedéseket, amelyeket a válságstáb elfogadott. Május elsejétől a határátkelőtől közúton számított 30 kilométeren belül ingázóknak nem kell negatív koronavírus-tesztet felmutatniuk a határ átlépésekor. Csehországban a Dél-morvaországi, a Zlíni, a Morva-sziléziai és az Olomouci kerületbe, valamint Bécs, Alsó-Ausztria és Burgenland tartományokba ingázó egészségügyi dolgozók és ápolók szintén átléphetik a határt. Nekik azonban negatív teszteredményt kell felmutatniuk. Ugyancsak átléphetik a határt azok az alap-, közép-, vagy főiskolai, egyetemi diákok, akik felvételi vagy záróvizsga miatt utaznak a szomszédos országba. Általánosan érvényes, hogy amennyiben a határátlépéshez negatív koronavírus-tesztet kell felmutatni, az nem lehet 96 óránál régebbi.
Klus arról is tájékoztatott, hogy szerdán dönthetnek arról, hogy kapjanak-e határátlépési kivételt azok a szülők, akik valamilyen okból diákot kísérnek át a határon. De ebben az esetben is 24 órán belül vissza kellene térniük az országba. Ugyancsak ma születhet döntés arról, hogy kapnak-e határátlépési kivételt azok a személyek, elsősorban gyerekek, akik közös háztartásban élnek egy ingázóval.
Az államtitkár szerint a központi válságstáb képviselőitől ígéretet kapott, hogy ha nem romlik a járványügyi helyzet, akkor egy héten belül további enyhítésekről döntenek a külföldön dolgozó személyekkel kapcsolatban.
Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.
Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.
Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.