<p>Ha egy szociológiai vizsgálatban azt kérdeznénk az emberektől, figyelik-e a haza politikai híreket, valószínűleg negatív eredmény születnek. Ha viszont azt kérdeznénk meg, milyen medializált eseményekre figyeltek fel az elmúlt hónapban, akkor a hazai hírek dominálnának – vélekedett Martin Slosiarik, a Focus közvélemény-kutató ügynökség elemzője. </p>
Ciki bevallani, hogy híreket nézünk
Pozsony |
A szociológus szerint a lakosok így fejezik ki a politikusokkal szembeni elutasításukat. „Utána a férfiak elmennek a kocsmába egy sörre, és máris a politikára terelődik a szó” – tette hozzá. A Focus május 5. és 13. között 1067 személytől kérdezte meg, véleményük szerint milyen eseményről írtak és beszéltek a legtöbbet a médiában. 47,3 százalék mondta azt, hogy a Váhostav-ügyről. Az előző hónapban a Germandwings-gép tragédiáját nevezték meg. „Ez megint olyan téma, ami túlmegy az emberi képzelet határain. Németországot megbízható országnak tartjuk, és ha valahova repülni szeretnénk, nagy valószínűséggel német légitársaságot választanánk” – mondta Slosiarik. A szociológus a felmérések tapasztalatait összegezve elmondta, a bulvártémák nem maradandóak. Ezeket, noha olvassák az emberek, nagyon gyakran újabb és újabb hírek váltják fel, így nem rögzülnek annyira. A katasztrófák esetében a földrajzi helyzet is döntő. Az iraki vagy a szíriai háborút sokkal kevésbé érzékeljük problematikusnak, mint az ukrajnai konfliktust. Az eredmények itt regionálisan is eltérők lehetnek. Az ukrajnai helyzetet a Kelet-Szlovákiában élők tekintik problematikusabbnak.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.