<p>Minden képviselőnek lehetősége van rá, hogy évente 110 vendégnek megmutassa, hogyan működik az Európai Parlament. Nem feltétel, hogy a képviselő országából legyenek a vendégek, de általában ez így szokott lenni. </p>
Busszal éri meg szállítani a látogatókat
Brüsszel |
A rendelkezés hivatalos célja, hogy közelebb hozza a törvényhozó testület munkáját a választókhoz. A képviselők egyrészt azért szeretik, mert „jutalomutazást” lehet szervezni a támogatóknak, másrészt nem kis bevételi forrást is jelenthet nekik. Az ismeretterjesztő munka és a vendégfogadás számláját az EP állja. A vendégeknek legalább tízfős csoportokban kell érkezniük, a képviselő pedig évente maximálisan öt csoportot hívhat meg. Úgy jár tehát a legjobban, ha minél több embert összeszervez egyszerre. Az utazásra kilométerenként 9 centet fizetnek egy vendég után. Nem nehéz kiszámítani, hogy a messziről érkező vendég többet „ér” a képviselőnek, mint a közelebbről utaztatott. Egy Komáromból érkező vendégért nagyjából 230 eurót kap a képviselő (oda-vissza számítva az utat), egy Királyhelmecről érkezőért viszont már közel 300-at. Ez bőven fedezheti egy fapados repülőjegy árát (Bécsből vagy Budapestről) is. Ám a képviselő akkor jár a legjobban, ha egy teli busznyi vendéget hoz, hiszen ezt jóval olcsóbban megúszhatja – a maradék összeget pedig nem kell visszaadni az EP-nek. Nem véletlen, hogy Szlovákiából általában buszoztatni szokták az EP-látogatókat, igaz, ez a közép-európai térség többi államára is igaz. Az étkezésekre vendégenként 40 eurót, a szállásra pedig 60 eurót fizetnek. A látogatók sokszor nem is tudják, hogy utazásukat az EP fizeti, nem pedig az őket meghívó képviselő vagy annak pártja.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.