Brigita Schmögnerová ma távozik

Pozsony. Brigita Schmögnerová pénzügyminiszter tegnap átadta lemondólevelét Rudolf Schuster köztársasági elnöknek, aki a levelet ugyan átvette, a lemondást azonban csak ma délután fogadja el.

Pozsony. Brigita Schmögnerová pénzügyminiszter tegnap átadta lemondólevelét Rudolf Schuster köztársasági elnöknek, aki a levelet ugyan átvette, a lemondást azonban csak ma délután fogadja el. Schuster ezt azzal magyarázza, hogy Mikuláš Dzurinda kormányfő csak ma nyújtja be javaslatát az új pénzügyminiszterre, vagyis az elnöknek – ha elfogadta volna Schmögnerová lemondását – 24 órára ideiglenes pénzügyminisztert kellett volna kineveznie. Schuster ma délután, Schmögnerová lemondásának elfogadásával egy időben František Hajnovičot kinevezi új pénzügyminiszterré. Hajnovič személyével kapcsolatban korábban több bizonytalanság is felmerült, pédául az is, hogy a kommunista állambiztonsági szerveknek dolgozott. A köztársasági elnök szerint megvizsgálták Hajnovič múltját, és semmi akadályát nem látja kinevezésének. Schmögnerovát saját pártja azért hívta vissza, mert szerinte nem váltotta be a hozzá fűzött politikai elvárásait. Pavel Koncoš, a Demokratikus Baloldal Pártjának elnöke szerint a minisztérium olyan döntéseket hozott, amelyek nehéz helyzet elé állították a legszegényebb rétegeket, viszont a párt épp rajtuk szeretne segíteni. Koncoš Schmögnerová hibájának tartja a Devín Bank, a vagyonnyilatkozatok és az étkezési utalványok körül kirobbant botrányt is. Schmögnerová mindezt tagadja, azt állítva, hogy pénzügyminisztersége alatt Szlovákia az OECD-tagság elnyerése mellett olyan szerkezeti reformokon is átment, amelyek lehetővé teszik, hogy az ország rövidesen elnyerje a NATO- és EU-tagságot is. Schuster és Schmögnerová egyaránt a Szlovák Gázművek mielőbbi privatizálása mellett foglalt állást. Schuster azonban megerősítette, hogy ellenzi a mindenáron való magánosítást. Szerinte a kormánynak minél hamarabb közzé kellene tennie, milyen bevételre számít a cég eladásából; ezt az összeget egy független bizottságnak kellene meghatároznia. Schuster hangsúlyozta: mindenképp el kellene kerülni, hogy a kormánykoalíció a gázművek privatizálása miatt essen szét.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?