Az Esztergomi Vitézek magabiztos játékkal nyerték meg a viadalt

Kézilabda
Az elmúlt héten három mérkőzés várt az esztergomi kézisekre. Múlt heti lapzártánk után a Dunaferr volt az Esztergom vendége, a hétvégén pedig Kiskunhalasra utazott a csapat.
A múlt heti Dunaferr elleni mérkőzésen a 6. percig tartotta a lépést a csapat a bajnoki címvédővel.

Kézilabda

A múlt heti Dunaferr elleni mérkőzésen a 6. percig tartotta a lépést a csapat a bajnoki címvédővel. Ekkor 4-4 volt az állás, majd a vendégek fokozatosan elhúztak. A félidőben 20-13-ra vezettek, majd a második félidőben már kidomborodott a klassziskülönbség a csapatok között. A vége 46-25 lett a Dunaújvárosiaknak, de a mezőny legeredményesebbje egy esztergomi volt: Mezőségi 11 gólig jutott (igaz ebből hét gólt hétméteresből szerzett).

A hétvégi mérkőzésen a Zsiga Gyula edzette Kiskunhalas várta a királyvárosiakat. A hazaiak a meccs elején 4-1-re elhúztak, ám 2-3 gólnál nagyobb különbségű vezetést nem tudtak szerezni. A félidőben 15-11 volt az állás a halasiak javára, ám a második félidőben nem tudtak javítani az esztergomiak, s a különbség fokozatosan nőtt. Egyedül Borkowska góljai jelentettek vigaszt a szárnyaszegett vendégek számára. A hazaiak végül 33-21-re nyerték a találkozót, így az esztergomiak továbbra is egyetlen ponttal szerénykednek a tabella utolsó helyén.

A következő két mérkőzés sem ígérkezik könnyűnek, bár mindkétszer otthon játszik az Esztergom. Lapzártánk után fejeződött be az FTC elleni meccs, vasárnap pedig az a Győr lesz a királyvárosiak vendége, aki az 1. fordulóban otthon 38-22-re gázolta el régiónk csapatát.

Visszatekintő:

9. forduló

Esztergom-Dunaferr 26-45 (13-20)

Esztergom, 300 néző. V: Andorka, Kucker

Esztergom: Bartus - Horváth 4, Mezőségi 11 (7), Nagy Mária 2, Csenrus 4, Lázár 1, Vincze 2. Cs: Mészáros, Benák (kapusok), Nagy Mariann, Keczkó, Borkowska 1, Bodor 1, Brecska. Edző: Németh Sándor.

Dunaferr: Pálinger - Pálffy 4, Radulovics 6 (3), Ferling 6, Kulcsár 2, Bulat 7, Nagy I. 2. Cs: Cracana (kapus), Németh H. 4, Pigniczki 7, Kindl, Bohus 2, Gáspár 1, Vincze M. 4. Edző: Kiss Szilárd.

10. forduló

Kiskunhalasi NKSE–Esztergomi KSE 33-21 (15-11)

Kiskunhalas, 50 néző. V: Dudás, Serfőző

Kiskunhalas: Vörös – Virág 2, Szilágyi 5 (2), Szűcs 4, Schmidt 4, Kurgyis 1, Gönczöl 6. Cs: Veres (kapus), Ruskó 3 (1), Zámbó 3, Kovács 1, Valovics 2, Micskó 2, Mahler. Edző: Zsiga Gyula.

Esztergom: Bartus – Vincze, Lázár 3, Csernus 1, Nagy Mária 2, Mezőségi 3 (2), Horváth M. 3. Cs: Benák (kapus), Nagy Mariann, Keczkó, Borkowska 8, Bodor 1, Brecska, Móra. Edző: Németh Sándor.

Következik:

12. forduló, november 7.: Esztergom–Győr.

Labdarúgás

A hétvégi fordulóban az NB III-ban az Ácsi Kinizsi lépett pályára Dorogon. A hazaiak Bedő révén már a második percben megszerezték a vezetést, majd néhány perccel később ugyanő egy kényszerítő után hozta helyzetbe Pappot, aki kihagyta a gólhelyzetet. A félidő végén egy percen belül két gól született: előbb az Ács egy szögletet követően Kozenkow révén egyenlített, majd Papp harcolt ki 11-est a Dorognak, melyet a sértett értékesített. A második játékrészben Papp többször is eldönthette volna a mérkőzést, ám az utolsó percben mégis az ácsiak egyenlítettek, ismét csak egy szögletet követően. Bár az Ács emberhátrányban játszott a második játékrészben, a mezőnyfölényét nem tudta gólokra váltani a hazai csapat.

NB III. – Duna-csoport

Dorog – Ácsi Kinizsi 2-2 (2-1)

Dorog, 200 néző, vezette: Abonyi.

Dorog: Fodor – Baják, Faragó, Farkas, Robotka – Fürst (Hégli), Engelbrecht, Merényi, Bedő (Nász) – Papp, Janetka (Schau-ker). Edző: ifj. Varga János.

Ács: Valakovics – Margl, Musitz, Csáki, Vörös – Hannich, Németh, Kozenkow, Palakovics (Kovács) – Purgel, Kóródi (Józsa). Edző: Hannich Péter.

Rögbi

Vácon rendezték meg a Köztársaság kupa 7-es rögbi küzdelmeit. A 12 részvevő négyes csoportokban kezdte meg a selejtezősorozatot. A legjobb négy közé az Esztergomi Vitézek, a fehérvári Vadkanok, a budapesti Elefántok és meglepetésre a fiatal egyetemistákból álló dunaújvárosi csapat került.

A Vitézek a csoportküzdelmek során a Battai Buldogokat 58-0-ra, a Békéscsabai Benny Bulls csapatát 42-0-ra verték, majd az elődöntőben a Dunaújvárost ütötték ki 32-0-ra. A döntőben az esztergomiak esélyt sem adtak a fehérváriaknak, s magabiztos játékkal, kupagyőzteshez méltó módon nyerték meg a viadalt – immáron ötödik alkalommal.

Csoportküzdelmek:

Esztergomi Vitézek–Battai Buldogok 58-0.

Békéscsabai Benny Bulls 42-0.

Elődöntő:

Esztergomi Vitézek–Dunaújvárosi Szomjas Tevék 32-0.

A döntőben:

Esztergomi Vitézek–Fehérvári Vadkanok 26-17 (14-5)

Vác, 300 néző, vezette: Mézes B.

Esztergom: Deli, Koller, Nagy R., Bíró, Molnár T., Köbl I., Bőhm. Csere: Heckel, Tauber, Juhász, Sujogán, Krestici. Edző: Sujogán Károly.

Esztergomi célok: Bíró 6, Koller 5, Molnár 5, Tauber 5, Bőhm 5.

Röplabda

Két mérkőzést játszott az elmúlt héten a Dági SE. Az idén lényegesen jobb teljesítményt nyújtó csapat előbb a Kazinczbarcikát fogadta, majd Dunaújvárosba utaztak a Dunaferrhez. Az eddig valamennyi mérkőzést megnyerő barczikaiak abszolút esélyesként érkeztek Dágra, s három játszmában hozták a meccset.

A Dunaferr az első szettet esélyeshez méltó módon hozta, de a Dági SE két remek játszmában megfordította a mérkőzés állását. A Dunaferr innen még egyenlített, de a lelkes vendégektől az ötödik szettben már nem lehetett elvenni a győzelmet, így legyőzték a favoritot.

Ez a remek siker már erőt adhat a folytatásra, amire szükség is lesz, hiszen a hét közepén a roppant erős Kaposvár látogat Dágra. Amennyiben a lendület kitart, ismét meglepetést okozhatnak a dágiak.