A rendőrség megerősítette, hogy a magyar nemzetisége miatt támadták meg a fiatalt Pozsonyban

flashmob késelés

Egy férfi szombaton (március 1-jén) a kora hajnali órákban a pozsonyi Štúr utcában, késsel sebesített meg egy fiatalt, miután az válaszolt a magyar nemzetiséggel kapcsolatos kérdésére. Az ügyet jelenleg bűnügyi nyomozók vizsgálják, mivel felmerült az extrémizmus bűncselekményének gyanúja – tájékoztatta a TASR hírügynökséget Lukáš Pecek, a Pozsonyi Kerületi Rendőrkapitányság szóvivője.

A jelenleg rendelkezésre álló információk szerint egy ismeretlen férfi megszólított négy magyarul beszélő fiatalt, és megkérdezte tőlük, hogy Magyarországról származnak-e. Egyikük erre szlovák nyelven igennel válaszolt, mire az ismeretlen férfi kést szorított a nyakához, kisebb vágott sérülést okozva neki. Ezután a kést a helyszín közelében eldobta, majd távozott

– részletezte a szóvivő. Hozzátette, hogy a sértett az eset után személyesen ment be a rendőrségre. Az ügyben büntetőeljárás indult.

A sértett nem kívánt nyilatkozni, mert családja és ő is tart az olyan médiahadjárattól, amilyenben annak idején Malina Hedvignek és hozzátartozóinak volt része.

A magyar közösséget megrázta az incidens, többen reagáltak a történtekre, köztük a Magyar Szövetség is.

Civilek egy flashmobot is szerveztek Pozsonyban Maďari za Dunaj elnevezéssel. A figyelemfelkeltő akció során a résztvevők átsétáltak az Öreg hídon, valamint többen fel is szólaltak.

A helyszínről kollégánk tudósított:

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?