660 ezer szegény ember

Pozsony |

<p>Továbbra is a gyerekeket fenyegeti leginkább a szegénység Szlovákiában, derül ki az EU-SILC 2014 uniós jövedelem és életkörülmények felmérésből. Tavaly összesen mintegy 660 ezer embert fenyegetett a szegénység az országban, a szegénységi küszöb az egy főre jutó ekvivalens jövedelem középértékének 60%-a, vagyis 341 euró volt.</p>

Szlovákiában is létezik a dolgozó szegénység, de a lakosságnak csak az 5,7 százalékát teszik ki azok, akiknek van munkájuk, de az ekvivalens jövedelmük nem éri el a 341 eurót. Nem meglepő, hogy a gazdasági aktivitás szerint a munkanélküliek a legfenyegetettebb réteg, közel 50 százalékuk él a szegénységi küszöb alatt. A nyugdíjasok közt viszonylag kevés a szegény, csak 6,7 százalékuk csúszott be a szegénységi küszöb alá. A gyerekek veszélyeztetettségére utal az is, hogy a szegénység által fenyegetett háztartástípusok közül az egy felnőttből és egy vagy több gyerekből álló családok a legszegényebbek: 30,6 százalékul él szegénységben. A második legrosszabb helyzetben a nagycsaládosok, vagyis a két felnőttből és 3 vagy több gyerekből álló háztartások vannak: 28,4 százalékuk nevezhető szegénynek. A többi háztartástípus – kiskorú gyereket nem vagy már nem nevelő családok, egy vagy két gyereket nevelő családok – esetében a szegények aránya 8–13,2 százalék között mozog, miközben az egygyermekes családok vannak rosszabb helyzetben. A keleti régió – akárcsak a munkanélküliség tekintetében – itt is leszakadást mutat. A legjobb helyzetben Pozsony, Nagyszombat és Trencsén megye vank 8 százalék körüli szegénységi aránnyal, Nyitra és Zsolna megye már 13 százalék feletti szegénységi arányt mutat, de hozzájuk áll közelebb Kassa megye is 13,7 százalékos szegénységgel. A legrosszabb helyzetben Besztercebánya megye van 17,1 százalékkal, de nem áll tőle messze Eperjes megye sem, ahol 16% a szegények aránya. Az unió tagállami közti összehasonlításban Szlovákia nem áll rosszul. A vásárlóerő-paritás alapján átszámolt jövedelem figyelembe vételével a 12,6 százalékos szegénységi arány jobb a magyarországi (14,6%), a finn (12,8%) és még az osztrák (14,1%) mutatónál is.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?