Ötéves a Kelepelők és a Buzitai Citerazenekar

Buzita. Szombat délután. Születésnap szűk családi körben. Az ünnepelt, testvérek, rokonok. Az ünnepelt: a Kelepelők Néptáncegyüttes és a Buzitai Citerazenekar. A nagy testvér: a nagyidai Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes. A rokonok: a pozsonyi Ifjú Szivek, a miskolci Szinvavölgye Gyermek Néptáncegyüttes és a mándoki Tiszakönyök Citerazenekar.

És rokonok a nézőtéren is, a fellépők szülei, a régi kelepelősök, a szimpatizánsok, a néptánckedvelők. A buzitai kultúrház tele, a színpad porzik, a közös ünnepi műsor színvonalas, az ünnepelt pedig hatalmas tortát kap.

Öt éves a két csoport. Lényegében ikrek, kiegészítik egymást, azonos területen mozognak, egyidőben alakultak. Öt év nem olyan hosszú idő egy társulat életében. Csak aki benne van, tagja volt, az tudja, mennyi próba, mennyi gyakorlás kell az eredményekhez, a közönség nívós szórakoztatásához. Csak aki benne van, az tudja, mennyi közös élmény fűződik egy-egy tanulási folyamathoz, fellépéshez, versenyhez.

A többiek számára maradnak a száraz tények. A Kelepelők 2002 szeptemberében alakult, nevét Buzita jellegzetes „zenéjéről”, a gólyák koncertjéről kapta. Ugyanabban az időben jött létre a Buzitai Citerazenekar is, melyhez a hangszereket Nyíracsád község polgármestere, Katona Gyula ajándékozta a csoportnak. Ma a tánccsoportnak körülbelül harminc tagja van, a citerások hatan zenélnek és énekelnek együtt. Az évente megrendezett anyák napi és karácsonyi műsoron kívül az együttesek a Csereháti Fesztivál, a Bíborpiros Szép Rózsa, a füleki Eszterlánc és a környékbeli kulturális események résztvevői, többször kaptak magyarországi meghívást, és idén Lengyelországban is turnéztak.

A táncoló gyerekeket több öröm is érte a közös szülinapon. A róluk készült 2008-as falinaptár és a fotókkal teli CD mellett ott várt a hatalmas torta is, öt égő gyertyával. De nagy öröm volt látni az Ifjú Szivek és az Ilosvai közös műsorát, a Felvidéki leveleket is. Nagy öröm volt a polgármesteri hivatal ajándéka is, az új próbaterem a kultúrház színpada mögött, ahol tovább gyakorolhatják a lépéseket, hogy megtartsák, továbbvigyék, megszerettessék a népzenét, a néptáncot, a hagyományokat. A csoportvezetők, Kupec Mihály, Kupec Andrea, Mohňanský Csilla és Görcsös János pedig a tapsoknak, a kipirult gyerekarcoknak és büszke szülői tekinteteknek örültek legjobban.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?