A legfiatalabbakat is veszélyeztetheti a kábítószer

Dunaszerdahely. Van-e olyan tanintézmény, ahol ismeretlen az iskolakerülés, a zaklatás, a lopás, az alkoholfogyasztás és a dohányzás fogalma? – vezette be a 3. járási drogmegelőző konferenciát Jana Svetlovská, a Csallóközi Népművelési Központ vezetője.

Dunaszerdahely. Van-e olyan tanintézmény, ahol ismeretlen az iskolakerülés, a zaklatás, a lopás, az alkoholfogyasztás és a dohányzás fogalma? – vezette be a 3. járási drogmegelőző konferenciát Jana Svetlovská, a Csallóközi Népművelési Központ vezetője. Sokan abban a tévhitben élnek, hogy a kábítószer a külföld és városok problémája, ám rögtön az első előadásból kiderült: a legkisebb falvakban élő gyerekek sincsenek biztonságban.

A Dunaszerdahelyen tartott szerdai konferencián elsőként Both Péter járási rendőrparancsnok tartott beszámolót a drogterjesztés és -fogyasztás begyűrűzéséről a csallóközi régióba. A hallgatóság – polgármesterek, pedagógusok, községi rendőrök – számára talán nem is az elmúlt tíz hónap statisztikai adatai (43 büntetőjogi eljárás kábítószerrel kapcsolatos bűntények ügyében), hanem inkább a leleplezett ügyek helyszínei tűnhettek sokkolónak. Dunaszerdahely, Somorja és Nagymegyer mellett Kulcsod, Padány, Mihályfa, Vásárút, Egyházgelle, Hegyéte neve is elhangzott. A nyugalmas, óvodákat és kisiskolákat működtető településekben az is közös, hogy mindegyikben volt már rendőrségi rajtaütés kábítószeres ügyben. Egy vámosfalui esetet részletesen is taglalt a rendőrparancsnok: ott 36 tövön termesztettek marihuánát egy feketére festett fóliában, egy bérelt ház kertjében. Bizonyos mértékig a helyieknek is köszönhető, hogy a rendőrségnek sikerült időben, még a terjesztés megkezdése előtt elfognia az elkövetőt. „A marihuánát járásunkban terjesztették volna, az ügyben a szervezett bűnözés jeleire figyelhettünk fel” – hangsúlyozta Both Péter.

Előadását követően egy pszichológus, a nyitrai városi rendőrparancsnok és egy, a megelőzésre nagy súlyt fektető óvoda igazgatója szólt az egybegyűltekhez. A Csallóközi Népművelési Központ és a rendőrség felajánlotta, hogy a témában kérésre előadásokat, óvodai és iskolai foglalkozásokat szervez.

Már óvodáskorban

A Csallóközi Népművelési Központ (Ne) beszéljünk a drogokról! című projektjének keretén belül a megelőzést már az óvodáskorban elkezdik játékos formában. Jana Svetlovská és Pőcz Ildikó módszertanát az Állami Pedagógiai Intézet is akkreditálta. Fő céljuk a kiskorúaknál a negatív társadalmi hatásokkal szembeni ellenállóképesség kialakítása, öntudatosságra, egészséges és biztonságos életmódra nevelés. A program informálja a pedagógusokat, és megszólítja a szülőket is. Felkérésre a rendőrség is tart előadásokat az iskolákban, és megszervezik a Rendőrség gyerekszemmel című rajzversenyt, melynek célja a fiatalok jogtudatának növelése. (jom)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?