Magadban keresd a csodát

Gondoltál már arra, hogy szívesen belépnél a mesék világába? Hogy a képzelet valóra válik? Az Arthur és a villangók című francia–amerikai animációs film ezt lehetővé teszi.

Arthur (Kilényi Márk) egy tíz-éves kisfiú, akit szülei nagymamájához küldenek a nyáron. Nagypapája különös módon eltűnt. Ezt a szomorúságot próbálja feledni és feledtetni a nagymama, aki Arthurnak a nagypapa varázskönyvéből idéz éjszakánként. A feljegyzéseket olvasgatva a kisfiú előtt egy mesés világ képzete jelenik meg. A négy éve eltűnt nagypapa adósságot hagyott maga után, és a kis Arthur a családi béke megőrzése érdekében, valamint, hogy a gonosz ingatlan-befektető el ne vegye nagymamájától a házat, úgy dönt, belép a mesés lények, az apró villangók birodalmába. Innentől kezdve a családi film átcsap egy animációs remekműbe. Arthur szó szerint fejest ugrik ebbe a világba, ahol a villangók segítségével megtalálhatja a kincset, és talán a nagypapáját is.

Kaland és szerelem

A tökéletesen megformált, eredeti karakterek, valamint az ötletes és élvezetes, pörgős tempót diktáló történetben Arthurnak a hegyes fülű manók világát is meg kell mentenie. A száz perces mesében számos utalást láthatunk a valóságra. A rajzolt szereplők nagyban (vagy inkább kicsiben?) hasonlítanak a való világban élőkre. Maltazard egy nemi betegség következtében gonosszá vált, a villangók királya egy szklerotikus öregember, akinek van egy csodaszép vörös hajú lánya, Holdviola. Érdekességként a hercegnő eredetileg Madonna hangján szólal meg, magyarul Gubás Gabién. És akkor itt van még a rasztafrizurás kocsmáros, aki úgy néz ki, mintha nem csak a sört használná tudata módosítására. A mesét a további magyar hangok is élvezetessé teszik: Seszták Szabolcs (Tátombák), Stohl András (Max hangja) és Bánsági Ildikó (Arthur nagymamája).

Meseremix

Az Arthur és a villangók ötlete 1999-ben pattant ki Luc Besson fejéből, aki először könyv formájában jelentette meg. A száz perces amerikai–francia családi film huszonhét hónap alatt fotorealisztikus módszerrel és a 3D-s animációt lehetővé tevő számítógépes programmal készült el. A Csillagok háborúja, a Gyűrűk ura vagy éppen az Aliz csodaországban használt effektusok és jelenetek köszönnek vissza az alkotásban. A mese túllép a megszokott formákon és mondanivalókon. Besson nem a hollywoodi szájbarágós módszert választotta, inkább közelebb hozta a valósághoz. Van benne minden, ami élvezetessé, szórakoztatóvá és egyedivé teszi a történetet. A szövevényes fantáziavilág pörgős jelenetei látens szexualitást is tartalmaznak, amikor az operatőr hosszan a hercegnő fenekét fotózza. Az álomvilág is a valóságból táplálkozik. ĺgy tettek a mese készítői, amelyen a család minden tagja szárnyalni engedheti képzeletét és ennek következtében ez idáig nem ismert világ tárulhat elé. Téged is vár Arthur és a villangók birodalma!

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?