A táborban versenyeztek és tanultak

Érdekes kezdeményezésre szánta el magát Zsigárd lakossága, nomád tábort szerveztek, melyre június 19–23. között került sor.

Érdekes kezdeményezésre szánta el magát Zsigárd lakossága, nomád tábort szerveztek, melyre június 19–23. között került sor. A szervezők célja az volt, hogy gyermekeikkel megismertessék a község és környéke múltját, elődeik életmódját, növénytermesztési, állattenyésztési szokásait, a lakosság társadalmi, szociális, nemzetiségi, vallási összetételét, a jelenkori flórát és faunát.

„Egy hét alatt nem lehet csodát művelni, mégis állítom, csoda az, ami velünk történt. Minden időjóslás ellenére kánikulában volt részünk, minden kétely, kishitűség ellenére az összefogás soha nem tapasztalt magaslatait sikerült elérnünk szülőnél, diáknál, tanárnál egyaránt” – mondta el lapunknak Katona Ilona táborszervező.

A hatvan táborlakó gyerek, a hat táborvezető pedagógus megtanulta, hogyan lehet együtt, egymásért önzetlenül jót cselekedni. Már ezért is megérte volna, de a tárgyi tudáson alapuló céljaik is megvalósultak. A gyerekek játszva, öt falura osztva sikeresen teljesítették a versenyfeladatokat, melyek alapjául mindig egy-egy szakember értékes előadása, művész bemutatója vagy szaktanár vezetése szolgált.

„Megismerkedtünk környékünk növény- és állatvilágával, tudunk tájékozódni a természetben fellelhető jelek alapján, de az égbolton is némiképp, hiszen csillagászok is jártak a táborban. Tudjuk, hogyan harcoltak őseink, kipróbáltuk az íjat, a szablyát. Megtanultuk a rovásírást, kipróbáltuk a fafaragást. Sok mindent megtudtunk őseink életmódjáról, mely történelmi viharok dúlták életüket, hol volt eredetileg a falu, amit aztán a török felégetett. Főztünk bográcsban hagyományos pásztorételeket, tudunk tüzet gyújtani és a tűzhelyet biztonságban hagyni” – árulta el a táborvezető. Écsi Gyöngyi előadóművész segítségével a tábor résztvevői színházat játszottak, egy népmesét dramatizáltak. Az Ifjú Szivek megmutatta, hogy a jól végzett munka után hogyan mulatoztak, szórakoztak elődeink.

A tábor ideje alatt az öt falu versenyben állt egymással. Minden feladatmegoldást pontoztak. Minden falunak volt bírója, jegyzője, baktere, főszakácsa stb., akik vigyáztak a falubeliek magatartására, ill. felügyelték a feladatok teljesítését. A tábor végére minden falu elkészítette a maga krónikáját.

„Reméljük ez az öt nap csak a kezdete volt a további táboroknak, hogy a most megalapozott tudást tovább tudjuk mélyíteni jövőre is, meg azután is” – reménykedik Katona Ilona. (kai, ú)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?