<p>A „nagy háború”, vagyis az első világháború története volt a témája a felvidéki magyar középiskolások idei történelmi-honismeretei versenyének, amelyet a hagyományokhoz híven a Történelemtanárok Társulása szervezett meg.</p>
A nagy háborúról vetélkedtek
BESZÁMOLÓ
A kétfordulós vetélkedőbe Nagykapostól Somorjáig harminc középiskolás csapat nevezett be, akik először a regionális fordulókban mérték össze erejüket, ahonnan a 12 legtöbb pontot szerző csapat került be az országos döntőbe. Erre február 14-én a párkányi gimnázium rendezésében és épültében került sor.
Itt a Kassáról, Rimaszombatból, Léváról, Ipolyságról, Érsekújvárból, Komáromból, Dunaszerdahelyről, Galántáról, Somorjáról és a párkányi gimnáziumból érkező háromtagú csapatok nyolc feladatban mérték össze tudásukat. Ezek között voltak írásbeli kérdések és szerepjátékok is. A gimnazistáknak többek között Tisza István szerepébe kellett beleélniük magukat, és kifejteni véleményüket a háborúba való belépésről, egy másik feladatban pedig a békekonferencia résztvevőiként vitáztak egymással.
A szoros versenyben végül az ipolysági Szondy György Gimnázium csapata nyert, Miskei Ferenc, Nagy Károly, Novák László volt a csapat tagja, a diákokat Tóth Tibor készítette fel. Mögöttük alig lemaradva az érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium csapata végzett (Pollák Philip, Páll Ádám, Bopkó László), a felkészítő tanár Száraz Magdolna volt. A harmadik és negyedik helyen a komáromi selyés gimnazisták végeztek.
A Bethlen Gábor Alap támogatásának köszönhetően megrendezett verseny végén a csapatok a Történelemtanárok Társulása és a Fórum Kisebbségkutató Intézet könyvdíjait vehették át. (sat)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.