<p>A bankkártyás fizetés a mindennapjaink része. Közeleg a turistaszezon, érdemes pár dologra odafigyelnünk, nehogy kellemetlenség érjen a nyaralás során.</p>
Szabadság és bankkártya: 11 praktikus tanács
Pozsony |
1. Jó, ha két bankkártya is van nálunk, arra az esetre, ha az egyiket elveszítenénk. 2. Tájékozódjunk, hogy az adott országban van-e olyan bank, amelyik a mi bankunk cégcsoportjába tartozik, ha igen, onnan vegyünk fel készpénzt, ez olcsóbb, vagy akár ingyenes is lehet. 3. Ellenőrizzük kártyánk érvényességét. 4. Jó, ha tudjuk, mennyi pénz van a számlánkon, ha lemerítjük a keretünket, a kártyahitel nem olcsó mulatság. 5. Állítsunk be SMS-értesítést, hogy értesüljünk a pénzmozgásokról. Így akkor is gyorsan tudunk reagálni, ha adatlopás áldozatai lettünk, és más hozzáfért bankszámlánkhoz. 6. Tájékozódjunk róla, a célországban milyen bankkártyákat fogadnak el. 7. A telefonjába mentse el bankja call centerének számát arra az esetre, ha le kellene tiltani a kártyát. 8. Bankkártyáját ne adja gyermekek kezébe, hanem mindig ön fizesse vele. Ha gyermeke nyaralni vagy tanulni megy külföldre, olyan kártyát adjon neki, amelyen alacsony napi limit van beállítva. 9. Ha mér nincs bankkártyája, idejében kezdje el intézni, a bankok ugyanis illetéket számolnak fel a gyorsabb ügyintézésért. 10. Egyes kártyákhoz automatikusan jár az utasbiztosítás, érdeklődjön, hogy az öné is ilyen-e. 11. Mielőtt a medencébe vagy a tengerbe vetné magát, ellenőrizze, nincs-e a zsebében a bankkártyája. Ha elázik, már nem fogja tudni használni. A tanácsokat a banky.sk portál állította össze.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.