Katona kontra könyvtáros

ÖSSZEFOGLALÓA stresszt nem egyformán viseljük: van aki éveket eltölt egy olyan munkahelyen, ahonnan más egy hét után menekül. A stressztűrő és stresszkezelő képességünk a személyiségünktől függően változóan alakulhat.

ÖSSZEFOGLALÓ

A stresszt nem egyformán viseljük: van aki éveket eltölt egy olyan munkahelyen, ahonnan más egy hét után menekül. A stressztűrő és stresszkezelő képességünk a személyiségünktől függően változóan alakulhat. Ma már biztos mérési módszerek vannak a tanácsadói eszköztárban az egyéni, stresszel kapcsolatos preferenciák vizsgálatára. Az Innermetrix teljesítménypotenciál-felmérések során ki tudjuk mutatni a stressz esetleges jelenlétét és az eredőjét is. A stresszel kapcsolatos reakciók nagyban függnek az egyéni érzékenységtől, illetve a reakciók egyedi intenzitása határozza meg a személyre vonatkozó következményeket is. Van, aki egy hetet sem bírna ki egy olyan környezetben és olyan feladatokkal, ami másnak évekig elviselhető. Ez a hozzáállás nagyban függ azoktól a rejtett, belső motivációktól, vagyis azoktól a szenvedélyektől, amelyek mindannyiunkban megvannak bár, de más és más keverékben, és a lényegi kérdés az az, hogy az adott feladat kielégíti-e ezeket az egyén szintjén? Tehát nehéz a stresszre vonatkozóan általánosítani. Az amerikai internetes állásplatform, a Careercast egy rangsort közöl arra vonatkozóan, hogy mely foglalkozások a legstresszesebbek. Nem igazán reprezentatív a felmérés, de álláskeresőknek jó kiindulópont lehet. Tizenegy különböző megterhelő tényezőt vettek alapul a vizsgálat során, melyek a vizsgált kétszáz szakmában előfordulnak, és egy pontrendszer alapján egymással összehasonlíthatóak.

A tényezőkhöz tartozik például: az üzleti út, a határidő, a versenyszellem, a fizikai megterhelés, a növekedési potenciál, a veszély és a nyilvános fellépés. A felmérés szerint a katonák élete a legstresszesebb. Az állásplatform viccesen idéz egy tűzoltót, aki ezt mondja a szakmája közben kifejtett stresszről: „Minden értelmes ember KIszalad egy égő házból, és nem BE!” Ezekután a tíz legstresszesebb foglalkozás a Careercast szerint: 1. katona, 2. tábornok, 3. tűzoltó, 4. pilóta, 5. rendezvényszervező, 6. sajtószóvivő, 7. igazgatósági szintű vezető, 8. riporter/újságíró, 9. rendőr, 10. taxisofőr.

Kérdés, mennyire reális a lista: hol van a baleseti sebész, a mentős, a távolsági sofőr és a reklámügynökségi kreatív? A legstresszesebb foglalkozások mellett a legnyugodtabbakat is kimutatták: 1. hallókészülék-értékesítők, 2. fodrászok, 3. ékszerészek, 4. professzorok, 5. szabók, 6. táplálkozási tanácsadók, 7. orvosi műszertechnikusok, 8. könyvtárosok, 9. multimédia művészek, 10. fúrógépszerelők. (HRportál)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?