Hongkong vezeti a 2012-es versenyképességi ranglistát

Lausanne |

<p>Ismét Hongkong vezeti a nemzetgazdaságok versenyképességi ranglistáját, Magyarország pedig két helyezést lépett előre a 2012-es rangsorban - közölte vasárnap a svájci IMD üzleti főiskola WCC nemzetközi versenyképességi kutató intézete.</p>

A svájci IMD (International Institute for Management Development) üzleti főiskola WCC (IMD World Competitiveness Center) kutatóintézete évi rendszerességgel teszi közzé "IMD World Competitiveness Yearbook" tanulmányát a világ legnagyobb nemzetgazdaságainak versenyképességi rangsoráról. A lista azt mutatja, hogy az egyes országok milyen hatékonysággal állítják gazdasági és humán erőforrásaikat a jólét növelésének szolgálatába. A tanulmányban értékelt összesen 329 gazdasági kritérium egy harmadát a kutatóintézet 4.200 nemzetközi vállalati felsővezető megkérdezésével szerzi be.

A 2012-es rangsort Hongkong, az Egyesült Államok és Svájc vezeti. Hongkong megőrizte vezető helyét, az USA egy fokkal visszaesett, Svájc pedig a 2011-es 5. helyről lépett előre. 2011-ben a 3. helyezést a mostani 4. Szingapúr foglalta el. Svédország a tavalyi 4. helyezésről az 5.-re lépett vissza.

A nagy európai gazdaságok közül Németország a 9. helyre lépett előre a 10. helyezésről, Franciaország megőrizte 29. helyezését, az Egyesült Királyság pedig a 2011-es 20. helyezésről a 18.-ra rukkolt előre.

Az euróövezeti "válságországok" közül Görögország az 56. helyről az 58.-ra csúszott le, Spanyolország a 35. helyezésről a 39.-re, Portugália a 40.-ről a 41.-re, Olaszország viszont a 2011-es 42. helyről az idén a 40.-re, Írország pedig a 24. helyről a 20.-ra lépett előre.

Magyarország a tavalyi 47-es helyezésről két fokozatot előre lépve az idei rangsorban a 45. helyet foglalja el a 44. Peru és a 46. Brazília között.

A térségbeli országok között Lengyelország megőrizte 34. helyezését, a Cseh Köztársaság 30.-ról 33.-ra, Románia 50.-ről 53.-ra esett vissza, míg Szlovákia 48.-ról a 47. helyrere lépett előre.

A feltörekvő országok közül Kína a tavalyi 19-es helyezésről a 23-asra, India a 32-esről a 35-ösre, Brazília pedig a 44-esről a 46-osra esett vissza. Oroszország viszont egy fokozatot előre lépve az idén a 48. lett a rangsorban.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?