Népszerű a bérlakásépítés
Pozsony. Az Állami Lakásfejlesztési Alaphoz eddig 1501 kérvény érkezett, amelyekben összesen 4,264 milliárd koronás lakástámogatást kértek az államtól, miközben az alap költségvetése idén 4,394 milliárdos támogatással számol.
GAZDASÁGI HĺRMORZSÁK
Pozsony. Az Állami Lakásfejlesztési Alaphoz eddig 1501 kérvény érkezett, amelyekben összesen 4,264 milliárd koronás lakástámogatást kértek az államtól, miközben az alap költségvetése idén 4,394 milliárdos támogatással számol. A legnagyobb érdeklődés a bérlakásépítés és a lakásfelújítás iránt mutatkozott, az előbbire 2,162 milliárdos, az utóbbira 905,4 millió koronás kedvezményes kölcsönt igényeltek az államtól. (SITA)
Többlet az állami költségvetésben
Pozsony. Szlovákia állami költségvetése az idei év első nyolc hónapjában 401,7 millió koronás többlettel zárt, ami nagyjából 6,1 milliárd koronával nagyobb többletnek számít az elmúlt év azonos időszakához képest. A költségvetési bevételek az említett időszakban elérték a 206,3 milliárd koronát, ami az idei évre tervezett bevételeknek a 66,5 %-a. Mindez elsősorban a nagyobb adóbevételeknek köszönhető, amelyek 8,8 %-kal nőttek az előző év első nyolc hónapjához képest. (TASR)
Vezetőváltás a Citroennél
Nagyszombat. Öt év után távozik posztjáról a nagyszombati PSA Peugeot Citroen Slovakia vezérigazgatója, Alain Baldeyrou. A nyugdíjba vonuló vezérigazgatót októbertől a 38 éves Jean Mouro váltja fel, aki korábban a cég egyik franciaországi gyárának a részlegvezetője volt. A nagyszombati gyár jelenleg 3300 embert foglalkoztat, akik idén 180 ezer kocsit szerelnek össze. (TASR)
A MOL a ČEZ-hez menekül
Prága. Mirek Topolánek cseh miniszterelnök tegnap cáfolta, hogy a cseh kormány részt vett volna a Cseh Energetikai Művek (ČEZ) és a Magyar Olaj- és Földgázipari Társaság (MOL) között a múlt héten nyilvánosságra hozott stratégiai együttműködésről szóló szándéknyilatkozat kidolgozásában. Megjegyezte: a kormánynak nincs is joga beavatkozni a két cég együttműködésébe. Arra van itt a ČEZ felügyelő bizottsága. Tekintettel azonban arra, hogy a ČEZ 66 százaléka a cseh állam tulajdonában van, természetesnek kell tekinteni, hogy a ČEZ tájékoztatta a kormányt a tárgyalásokról. Az Euro című vezető cseh gazdasági hetilap szerint a MOL azzal, hogy igyekszik a piacon felvásárolni saját részvényeit és tíz százalékukat ideiglenesen eladja a ČEZ-nek, az OMV növekvő barátságtalan befolyása ellen kíván védekezni. (-kes)
Óriásfúzió lesz az energiapiacon
Párizs. A Gaz de France és a Suez energetikai társaságok tegnap nyilvánosságra hozták a 18 havi egyeztetés után elfogadott fúziós tervet. A két, egyenlő félként kezelt csoport összeolvadása 2008-ban válik teljessé. A fúzióval egy 90 milliárd eurós cég jön létre, amely a világ harmadik legnagyobb gázszolgáltató vállalata lesz. A Suez víztisztító és hulladék-feldolgozó tevékenysége 65%-ától megválik, azt a tőzsdére viszi. A francia állam több mint 35 %-kos tulajdont tart meg az új közös, GDF Suez-nek nevezett csoportban. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.