A Lajtán túl elfogadhatóbb az ár, jobb a minőség

A magyar vendéglősök az alacsonyabb ár és a jobb minőség miatt egyre inkább Ausztriából szerzik be a kínálatukhoz szükséges alapanyagokat – írja a Magyar Nemzet.
A vendéglősök azzal érvelnek, hogy ott jobb minőségű terméket kapni, ráadásul olcsóbban.

A magyar vendéglősök az alacsonyabb ár és a jobb minőség miatt egyre inkább Ausztriából szerzik be a kínálatukhoz szükséges alapanyagokat – írja a Magyar Nemzet.

A vendéglősök azzal érvelnek, hogy ott jobb minőségű terméket kapni, ráadásul olcsóbban. A Lajtán túli árak még úgy is kedvezőbbek, hogy Ausztriában éppúgy meglódultak az élelmiszerárak, mint a térség más országaiban.

„Egyes sajtféleségeknél például kilónként 400–500 forintot spórolnak a beszerzők, de ugyanez a helyzet a zöldségeknél, gyümölcsöknél. Az argentin bélszín akár egy ezressel is olcsóbb az osztrák henteseknél kilónként, arról nem beszélve, hogy ott mindig kapunk friss báránygerincet, pácolt csülköt jó áron” – mondta a lapnak az egyik győri étteremtulajdonos. Azt is elárulta: Ausztriában nem csupán a különleges alapanyagokból nagyobb a választék és jobb az ár, valamint a minőség, hanem a hagyományos húsáruknál is; a csont nélküli sertéskaraj például több száz forinttal olcsóbb Ausztriában, mint Magyarországon.

„Üzemanyaggal, szállítási költségekkel együtt is megéri akár naponta kijárni – összegezte a vendéglős, hozzátéve, hogy a határ közeli megyékben ez mára általános jelenség, de Budapestről és más régiókból is tud olyan vendéglősökről, akik egymással öszszefogva inkább Ausztriában pakolják tele a kosarukat.

A bevásárlóturizmust erősíti, hogy Magyarországon még mindig nincs nagykereskedelme az éttermeknek, így a termékeket lakossági áron kénytelenek beszerezni, 20–30 százalékos árhátrányba kerülve uniós társaikhoz képest.

„Az, hogy a vendéglősök külföldre hordják a pénzüket, érvágás a magyarországi kereskedőknek, hisz nem az ő kasszájuk dagad a bevételtől, aminek az adóvonzata sem a költségvetést gazdagítja”– hangoztatják a szakértők. Ám a bevásárlóturizmus nemcsak ezt a kört, hanem az átlag magyart is jellemzi, aki időnként kiruccan a határon túlra ruháért, cipőért.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?