TUDTA?

Teszteljük magunkat fekvőtámasszal
Amerikai szakemberek megállapították, hogy a fekvőtámasz a legegyszerűbb és leggyorsabb teszt annak megállapítására, hogy fizikailag formában vagyunk-e.

Teszteljük magunkat fekvőtámasszal

Amerikai szakemberek megállapították, hogy a fekvőtámasz a legegyszerűbb és leggyorsabb teszt annak megállapítására, hogy fizikailag formában vagyunk-e. Az évek számától függően a jó teljesítmény a következő: egy harmincéves férfi esetében 30, ugyanilyen korú nő esetében 18 fekvőtámasz. A két nembeli 40 éveseknél ez 27–16-ra csökken, 50 éveseknél 20–12-re, 60 éveseknél 17–6-ra. Aki nincs edzésben, kevesebbel is elkezdheti, mivel nemcsak tesztnek jó, hanem olyan tornagyakorlatnak is, amely a karokon kívül megmozgatja a combot, a hátgerincet, a hasizmokat. Ezek olyan testrészek, amelyek egész nap tartják a testet. A fekvőtámasz kiváló zsírégető. Idősebbeknek azért is ajánlott, hogy eséskor kisebbek legyenek a sérülések. Az edzett kéz és könyök ilyenkor megmentheti a bordákat vagy a medencét. Arra azonban ügyelni kell, hogy jól csináljuk, szétnyitott karokkal, lábujjhegyen, és főként egyenes, semmiképpen sem ívelt gerinccel, mert akkor több baj származik belőle, mint haszon. A túlzásokat kerülni kell.

Egy egyszerű gyógymód ekcémára

Az ekcémás betegek száma napról napra emelkedik. A betegség elnevezésével sokféleképpen találkozhatunk. Csecsemő- és gyermekkorban atópiás dermatitisznek, endogén ekcémának és neurodermitisznek nevezik, a felnőttkori formákat az egységesebb ekcéma névvel illetik. Akut tünetek esetén kerek, élénkvörös, kiemelkedő, viszkető bőrjelenséget láthatunk; hosszabb ideig fennálló folyamat során pedig a száraz, viszkető, enyhén megvastagodott bőr elveszti puhaságát, tapintása durva lesz. A gyulladás miatt megvastagodott bőr felszíne a viszketés, vakarás következtében fénylik, helyenként sérül. Az ekcéma testtájanként más-más képet mutat. Sajnos még a mai orvostudomány nem találta meg a megfelelő gyógymódot az ekcémára. Azonban léteznek különböző módszerek, melyekkel csillapítani lehet a tüneteket. Ilyen házi recept a következő, melyet hetente kétszer érdemes elvégezni: 3 csepp kamillaolajat, gerániumolajat, teafaolajat, izsópolajat, levendulaolajat, 2 csepp szantálolajat, 1 csepp borsmentaolajat és 3 evőkanál Holt-tengeri sót keverjünk össze. Csepegtessük a keveréket egy kis tejjel vagy mézzel összekeverve a meleg vízzel teli kádba, aztán a sót is tegyük bele, keverjük fel alaposan, és 30 percet töltsünk a vízben.

A paranoiások köztünk vannak!

Sokkal többen küszködnek paranoid gondolatokkal, mint azt eddig hitték – derült ki egy brit kutatásból. A vizsgálatot vezető londoni tudósok állítják: minden harmadik angol paranoiás. A londoni King's College kutatói kísérletük során egy mindennapi utazást játszattak el a vizsgálati alanyokkal a londoni metró szimulált terében. A résztvevők körül különös, vagy éppen fenyegető megjelenésű „utastársak” várakoztak, akik többnyire passzívak maradtak, bár némelyikük hosszasan nézte a kutatás alanyait. A kutatók szerint kísérletük reálisan jeleníti meg a társadalom pszichés állapotát, hiszen nem kérdőíves felmérést végeztek, hanem a résztvevők valódi viselkedését figyelhették meg. A kutatók szerint ez főleg azokra jellemző, akik félnek az ismeretlentől, a jövőbeli kihívásoktól – szorongásuk ugyanakkor érthető, hiszen mostanában az embereknek egyre több dologra kell lelkileg felkészülniük, így a terrorveszélyre, vagy a kultúrák közötti, nem mindig problémamentes találkozásokra is.

Nem kell szájból szájba lélegeztetni?

A szájból szájba történő lélegeztetés elhagyható a hirtelen szívhalál esetén, elegendő a szívmasszázs alkalmazása – javasolja az Amerikai Szív Szövetség. Arra biztatja a lakosságot, hogy senki se álljon tanácstalanul, míg valaki meghal a keze közt, hanem kezdjen hozzá az újraélesztéshez. Előképzettség nélkül is segíthetünk. Két dolgot kell tennünk: hívjuk a mentőket, majd erősen és gyorsan kezdjük pumpálni az illető mellkasának középső részét. A csak kézzel végzett újraélesztés során megszakítás nélkül percenként százszor kell nyomást gyakorolnunk a mellkasra. (medipress)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?