A tehén előteje jobb, mint a védőoltás
Olasz kutatók felfedezték, hogy a tehenek előteje az influenza elleni védőoltásnál hatásosabb védelmet jelent. A Chieti Egyetemen 2003. és 2005. között az előtej terápiás, illetve profilaktikus hatásait vizsgálták.
TUDTA?
Olasz kutatók felfedezték, hogy a tehenek előteje az influenza elleni védőoltásnál hatásosabb védelmet jelent. A Chieti Egyetemen 2003. és 2005. között az előtej terápiás, illetve profilaktikus hatásait vizsgálták. A 137 kísérleti személyből álló csoportok közül a kezeletlen kontrollcsoport 8%-a megbetegedett, a védőoltást kapott csoport 4,4%-a szintén, a kolosztrumot fogyasztó csoportnak pedig mindössze 0,9%-a lett beteg. Ráadásul utóbbiaknál a betegség enyhébb lefolyású volt. A kolosztrum öszszetétele megegyezik az emberi anyatejével, azonban sokkal koncentráltabb annál. A kolosztrum a tej „előstádiuma”. A tehén az ellés után számított 12 órán keresztül termeli, és nagyon gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban és immunglobulinokban. A kísérlet vezetője kérvényezte a kolosztrum gyógyszerré nyilvánítását.
Együnk lassabban!
Rágjuk hosszasan a falatot, élvezzük ki minden ízét – ajánlja új könyvében Jürgen Schilling. A szerző célja, hogy rávegye az embereket a lassabb, de élvezetesebb evésre. Aki így étkezik, kevésbé van kitéve a hízás veszélyének. Két tudományos kutatás is alátámasztja Schilling állításait. A lassú evés és az ízek élvezete teltségérzetet kelt, így kevesebbel is beérjük. A kutatók szerint a módszer gyomorégés ellen is sikeresen alkalmazható. Wilfried Bieger müncheni anyagcsere-kutató egy lépéssel továbbmegy. Véleménye szerint a lassú, sok rágással kísért evéssel akár a II. típusú cukorbetegség is megelőzhető. Megállapította, hogy aki így eszik, annál még a magasabb szénhidráttartalmú élelmiszerek hatására sem emelkedik meg olyan mértékben a vércukorszint, mint ha normál tempóban vagy gyorsan enne. A müncheni kutató szerint azoknál a cukorbetegeknél is javult a vércukorszint, akik átálltak az étkezés eme lassú, de élvezetesebb formájára.
A méz gyógyítja a sebeinket
A bevált házi gyógymódok hatásossága általában tudományos igényű vizsgálatokkal is alátámasztható. Jó példa erre a méz. A Bonni Egyetem orvosai az elmúlt években folytatott kutatásaik eredményét a közelmúltban publikálták. Különösen a sebgyógyításban bizonyult hatásosnak. A méz olyan jótékony hatású, hogy segítségével a problémás sebek is jobban gyógyulnak. Még a régi, baktériumokkal fertőzött, gyógyszeres kezeléssel szemben rezisztens sebek is néhány hét alatt begyógyultak, ha mézzel kezelték azokat. A mézes kötéseket könnyebb is cserélni, ráadásul a frissen képződött bőrréteget sem sértik fel. A gyógyhatású méz a leptosmermium nevű ausztráliai fa virágaiból származik.
A vegetáriánusnak több vitamin kell
Sajnos zöldségekkel nem helyettesíthető teljes mértékben a hús, legalábbis ami ezek vitamin- és ásványianyag-tartalmát illeti. Ez meglehetősen ellentmondásosnak tűnik, de igaz. Ugyanis nem minden vitamin származik zöldségből és gyümölcsből. Ugyanez vonatkozik a nyomelemekre, pl. vasra és sok fehérjére is. A vegetáriánusok gyakran nem vesznek magukhoz elegendő antioxidánst sem, ehhez ugyanis nem elegendő lemondani a húsról. A növényi étrend kedvelői éppen ezért jól teszik, ha nagy hangsúlyt helyeznek a kiegyensúlyozott táplálkozásra. A teljes őrlésű gabona, a szója, a tej és a hüvelyesek, valamint a tojás fogyasztása számukra különösen ajánlott. Szerencsére táplálékkiegésztőkkel megelőzhetőek a hiányállapotok. (term)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.