Az asztma a légzőszervek globális betegsége. Világszerte több mint 300 millió embert érint, s az utóbbi időben egyre gyakoribb. Az előrejelzések szerint 2025-ben további 100-150 millió ember lesz világszerte asztmás.
Több héten át tünet nélkül
Az asztma legjellemzőbb tünete a nehézlégzés, a sípoló légzés, nyomás a mellkasban. Mindennek oka az, hogy a légutakban gyulladásos folyamat játszódik le.
A betegek 80–95 százalékának életét valamilyen formában befolyásolja a betegség. A fele elismeri, hogy éjszaka rendszeresen felébred a kellemetlen tünetekre, vagy napközben teszik elviselhetetlenné az életet. Sokan ezért nem tudják folytatni megszokott tevékenységüket, nem sportolhatnak, stb…
Másfél évvel ezelőtt hozták nyilvánosságra a GOAL tanulmány eredményeit. Ebben először bizonyították be, hogy rendszeres gyógyítással az asztmát teljes mértékben ellenőrzés alatt lehet tartani, ami azt jelenti, hogy a beteg teljesen tünetmentes, mégpedig legalább 7-8 egymást követő héten.
A megfigyelések azt mutatták, hogy szeretid hatóanyag rendszeres szedésével gyakorlatilag a betegek 41 százalékánál több hétig nincs semmilyen kellemetlen tünet. Az említett betegek 69 százalékának az állapota egész évben jó volt. A GOAL felmérés, amelyben 44 ország 3 ezer páciense vett részt, megkérdőjelezte az asztma jelenlegi gyógyításának hatékonyságát. A felmérés idején a tünetmentes betegek száma várakozáson felül magas volt. Bebizonyosodott, hogy az asztmás beteg állapotán is lehet javítani.
Mi jellemzi a totális ellenőrzést?
nincs éjszakai ébredés
nincs nappali tünet
a gyógyszert ki lehet hagyni
nem kell a készültségre menni
mellékhatás nincs
Ki Morgens Jensen?
33 éves dán tanító, aki szereti az extrém sportokat és nemzeti triatlonbajnok volt. 1998-ben asztmát állapítottak meg nála.
Mi jó asztma ellen?
Az asztmára az Adriai-tenger és a Tátra jó. Ám első helyen mégis a gyógyszernek kell állnia, csak ezután következhetnek a kiegészítő gyógymódok. Nagyon fontos, hogy a beteg akkor is szedje a felírt gyógyszert, amikor nincsenek tünetek. Ugyanis az a tapasztalat, hogy ha valaki önkényesen abbahagyja a gyógyszer szedését, újra visszatér a betegség, de sokkal erősebb formában. Ezért nem érdemes kockáztatni, érdemes megfogadni az orvos utasításait. (ki)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.