„Manapság egyre több szó esik a rákról. Mit tud tenni az orvostudomány, tud-e egyáltalán segíteni? Nem lenne jobb inkább megelőzni a betegséget? Szerintem a megelőzés nagyon fontos eredmény lenne. Mi erről a természetgyógyász véleménye?”
Kedves olvasónk, bevallom, nehéz válaszolnom kérdéseire.
Meg lehet előzni a rákot?
Kedves olvasónk, bevallom, nehéz válaszolnom kérdéseire. Azért nehéz, mert a mai ember életvitele teljesen más, mint nagyapáinké volt. Akkor nem volt rohanás, stressz, feszültség és bizonytalanság. Érdemleges választ csak úgy tudok tehát adni, ha legalább a rák fő okait, a kockázati tényezőket felsorolom:
1. Növeli a rák kialakulásának kockázatát az az ember, akit erős lelki megterhelés ér, s felborult a lelki egyensúlya.
2. A betegség kialakulásában nagy szerepet játszik a genetikai hajlam. Vannak családok, ahol halmozotton fordul elő a rák.
3. A szervezet önmérgezése: ha nem ügyelünk a helyes táplálkozásra, a vastagbélben más mérgező anyagon kívül rákkeltő anyagok is termelődnek.
Fokozhatjuk a veszélyt, ha ágyunk negatív geopatogén zónában van.
Van még néhány kisebb-nagyobb rizikófaktor, amely fokozza az első négy negatív hatását. A sok stressz, csalódás, egyéb negatív lelki megterhelés legyengíti az immunrendszert, s az nem tudja megvédeni a szervezetet a káros sejtburjánzástól.
A lelki teher, a negatív gondolkodás beprogramozza a tudatot arra, hogy daganatos betegségünk legyen. A pozitív gondolkodás, a jó közérzet sokat segíthet a betegség elkerülésében.
A genetikai hajlamról annyit, hogy ha valakinek a szülei és nagyszülei rákban haltak meg, az még nem jelenti azt, hogy az utódnak is abban kell meghalnia. Ennek érdekében kell törekedni a testi és lelki megtisztulásra.
Ha valakinek erős negatív földsugárzásban van az ágya, hónapokig, sőt évekig ott alszik, nem azonnal, de az évek alatt biztos növeli a daganatos betegség kialakulásának kockázatát. Azok között a sejtek között, amelyeket nem éri ez a sugárzás, normális az energiaátadás. Ha azonban sugárzás éri őket, az energiaátvitel kaotikussá válik. Ezt ma már le lehet árnyékolni, vagy kiemelni az embert a negatív zónából.
A rák kialakulását elősegíti a dohányzás (tüdőrák), a helytelen táplálkozás (húst csak hússal, semmi nyers zöldség). A káposzta fogyasztásával például meg lehet előzni a vastagbélrákot. A többi rizikótényező közé soroljuk a túlfeszített munkát, a kevés pihenést, az örökös veszekedést, a mérgelődést, stb. Ha meg akarjuk előzni a rákot, minden tekintetben egészséges életmódot kell folytatni, aminek szerves része a mértékletes táplálkozás és a rendszeres mozgás. Dr. Nagy Géza természetgyógyász
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.