A bőrben kétféle verejtékmirigy található: az ekrin és apokrin. Az ekrin mirigyek a testfelszín egészén megtalálhatók, áttetsző, szagtalan verejtéket termelnek. Legfontosabb feladatuk a test hőszabályozása.
Huszonnégy órás biztonság
Az apokrin mirigyek elsősorban a hónaljban és a nemi szervek tájékán találhatók, és a serdülőkor kezdetén aktivizálódnak. Az apokrin mirigyek sűrűbb, tejszerű váladékot termelnek. Ezt bontják le a bőrön lévő baktériumok, s az így keletkezett bomlástermékek felelősek a kellemetlen testszagért.
Az izzadságszag kialakulásának megelőzésére használt készítmények bősége olykor zavart okoz. Kevesen tudják, mi a különbség az izzadásgátló és dezodor között, pedig különböző módon gátolják meg a verejtékezést. A dezodor a kellemetlen szaggal száll szembe. Hatóanyaga meggátolja az izzadtságszagért felelős baktériumok szaporodását. Illatanyagai semlegesítik a testszagot. A verejték mennyiségére viszont nem, vagy csak kis mértékben hat. Ezzel szemben az izzadás-gátló csökkenti a verejtékmirigyek működését, meggátolva ezzel a zavaró nedvesség jelentkezését. (erf)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.