Helyes kezeléssel gyógyítható

Sok fehér foltot észlel a hátán? Ki gondolna mindjárt gombás fertőzésre, hiszen egyáltalán nem is viszketnek. Ám vigyázat! Még ha a gombák nem is hívnak elő rögtön súlyos betegségeket, attól még kezelni kell őket.

A parányi fehér gombák már régóta ismertek a gyógyászatban a fertőzések forrásaként. Ennek ellenére a gombás fertőzésekre nem fordítottak különösebb figyelmet. Ez valószínűleg azon múlott, hogy a gombák csak ritkán váltanak ki súlyos betegségeket. Pedig a gombás fertőzéseket nem kellene könynyedén venni, mert minden fertőzés valamilyen zavart okoz a szervezetben, épp ezért kezelni kell.

A legtöbb fertőzés a bőrt, a hajat és a körmöket támadja meg. Ez egyben azt is jelenti, hogy nagyon könnyen felismerhetőek. A mai gyógyszerekkel tulajdonképpen minden bőrgomba gyógyítható. Csak az a fontos, hogy a megfelelő gyógyszert alkalmazzák és a kezelést következetesen folytassák egészen a gyógyulásig. Még akkor is, ha a gomba már látszólag eltűnt. A bőr gombás megbetegedése valamennyi bőr-, haj- és körömfertőzést magában foglalja. Ez világszerte a leggyakoribb fertőzésnek számít. A fertőzés kockázata a kor növekedésével fokozódik. Kedvezőbb lehetőségeket teremt a gombák számára a tartós nedvesség, a levegőcirkuláció hiánya, a nagyobb sebfelületek vagy bizonyos gyógyszerek szedése. Az anyagcserezavarok, pl. a diabétesz vagy a csúz is kiváltói lehetnek a bőr gombás megbetegedéseinek. Tünetei: pirosodás, pikkelyesedés, duzzanatok és/vagy viszketés.

Mit lehet tenni fertőzés esetén? A gombás fertőzéseket az orvos által felírt gombaölő szerekkel kezelik. De nem csak a hatóanyag helyes kiválasztása a fontos, hanem a gyógyszer megfelelő formája is. Az élesztőgombák szívósak! Ezért kell a gombaellenes kezelést következetesen végigvinni.

A különböző testtájak gombás megbetegedéseire például oldatok, krémek, púderek, körömlakkok, sprayek vagy szedhető tabletták is találhatók.

A láb körmein sokkal gyakrabban keletkeznek gombás körömbetegségek, mint a kéz körmein. A körmökön látható jeleket mindig a szervezetet ért zavar részjelenségének kell tekintenünk. Az időben történő orvosi kontroll segíthet feltárni a szervezet működési zavarát, az anyagcsere-betegséget stb., és kellő beavatkozással megállítani a körömlemezek további pusztulását.

Ha a körmeinken vonalas vagy körkörös alakú elszíneződéseket, alakváltozásokat észlelünk, akkor ha saját magunk nem tudtuk megszüntetni, kérjük a pedikűrös segítségét körmeink rendbetételéhez. Ha pedig azt látjuk, hogy körmeinknek nem csak egy, hanem több szarulemeze is elszíneződik, akkor ne késlekedjünk, és mihamarabb keressük meg a bőrgyógyász szakorvost. A körömlemezeket nem mélyen roncsoló állapot általában a helyi gombaellenes ecsetelőkkel és kenőcsökkel, krémekkel tünetmentesíthető. Sajnos a külső kezelések mellett számolni kell az újrafertőződések veszélyével is.(ö-s)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?